У Чернігівській області зазнали руйнації 100 підприємств: яким чином регіон планує відновити свій економічний потенціал.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії "Слуга народу" Олени Шуляк.

За інформацією, Чернігівщина стала третьою областю України, яка офіційно затвердила програму комплексного відновлення (ПКВ). У цій програмі передбачено ряд заходів для відновлення та розвитку економіки однієї з найбільш постраждалих регіонів, включаючи створення індустріальних парків, підтримку малого бізнесу, розвиток професійної освіти та залучення інвестицій.

На сьогодні в регіоні діє лише один індустріальний парк - Менський. Основними напрямками його роботи є переробна і харчова промисловість, деревообробка, а також науково-технічні розробки. Крім цього, передбачено активність у легкій промисловості, телекомунікаційних послугах та виробництві будівельних матеріалів. Законодавство надає резидентам парку певні пільги: звільнення від ПДВ та мит на імпорт обладнання, податкові канікули на прибуток тривалістю до 10 років, а також знижені ставки на оренду земельних ділянок.

"Місцева адміністрація усвідомлює можливості, тому в регіоні розробляють план, згідно з яким "Менський" парк може стати базою для перенесення підприємств з прикордонних і постраждалих територій, а також важливим чинником для економічного зростання області. Одночасно розглядається ідея створення нових промислових зон та технологічного парку, що має на меті активізувати науково-інноваційний потенціал регіону," - зазначила Шуляк.

Парламенарка наголосила - внаслідок воєнних дій в області зруйновано або пошкоджено майже 100 підприємств, найбільше постраждали машинобудування, легка й харчова промисловість. Загалом втрачено понад 3000 робочих місць. Водночас, місцева влада почала фіксувати, що уже у 2023 році розпочалася відбудова виробничих процесів. Більше того, обсяг реалізованої промислової продукції зріс до 120,7% від рівня 2021 року.

У рамках програми всебічного відновлення регіону визначено, що ключовими напрямками залишаться деревообробна та агропереробна галузі, а також ініціативи, пов’язані з переробкою відходів і створенням сміттєсортувальних станцій. Особлива увага приділяється релокації підприємств, хоча суттєві ризики, брак кадрів та логістичні труднощі ускладнюють цей процес, - зазначила Шуляк.

Водночас, вона зазначила, що Чернігівщина зосередиться на розвитку малого та середнього бізнесу, який становить фундамент економіки регіону. У програмі підтримки в області планується розширити заходи на підтримку МСБ через:

Буде також надана підтримка бізнес-інкубаторів, кластерів та нових підприємницьких форматів, зокрема в таких галузях, як екологічна економіка, туризм і переробка.

"У цьому контексті місцева адміністрація усвідомлює необхідність підвищення інвестиційної привабливості регіону. Це передбачає створення нових промислових парків, покращення інфраструктури та розробку спеціальних умов для бізнесу, що відкриває нові робочі місця. Також важливим є розвиток вільних економічних зон, які могли б сприяти запуску нових виробництв у безпечних частинах області", - підкреслила Шуляк.

Нагадаємо, що Чернігівська область стала третьою в Україні, яка прийняла програму комплексного відновлення; попередніми були Київська та Житомирська області. Розробка цієї програми тривала більше ніж півтора року, і вона містить детальний план дій для відновлення інфраструктури, економічних процесів, розвитку людських ресурсів, а також покращення якості життя мешканців регіону та підвищення його конкурентоспроможності.

Основні завдання та пріоритетні напрями діяльності ПКВ Чернігівщини спрямовані на відновлення інфраструктури, економічних процесів, людського потенціалу та поліпшення якості життя жителів області, підвищення конкурентоспроможності регіону.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.