Минулого року відновили 124 медичних заклади, що постраждали від дій Росії, - повідомляє МОЗ.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
"Протягом 2024 року було успішно відбудовано та введено в експлуатацію 124 медичні обʼєкти, які постраждали внаслідок атак РФ. Серед них Чернеччинський центр первинної медико-санітарної допомоги, Хухрянської АЗПСМ; Чернігівська обласна лікарня, відділення щелепно-лицьової хірургії та хірургічної стоматології; перша черга відбудови корпусу поліклініки Чернігівської центральної районної лікарні тощо; Макарівський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Київщина; Макарівська медична амбулаторія загальної практики - сімейної медицини; Баштанська багатопрофільна лікарня Баштанської міської ради Миколаївської області, 3-х поверховий лікувальний корпус; Бородянський Центр первинної медико-санітарної допомоги, Загальцівська АЗПСМ тощо", - йдеться у повідомленні.
Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, за три роки повномасштабної війни російські війська пошкодили або повністю зруйнували 2285 медичних установ (з яких 1984 зазнали пошкоджень, а 301 була знищена). Найбільше постраждали лікарні в Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях. Отримати детальну інформацію про руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.
Окрім того, російські війська завдали шкоди 242 автомобілям швидкої медичної допомоги, знищили 273 одиниці та викрали 80.
За інформацією Міністерства охорони здоров'я, уряд України, Світовий банк та Європейська комісія оцінили, що сучасні вимоги сектору охорони здоров'я становлять приблизно 17 мільярдів доларів США. З цієї суми короткострокові потреби на період 2024-2026 років складають 3,6 мільярда. Однак через постійні атаки ракетного терору ці потреби постійно зростають.
На сьогоднішній день вдалося повністю відновити 594 медичних заклади, а ще 370 - частково. Найбільша кількість відновлених обʼєктів знаходиться в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Це стосується медичних установ, розташованих на звільнених від окупації територіях, а також тих, що зазнали невеликих ушкоджень, таких як вибиті вікна, пошкоджені дахи та фасади.
У 2024 році, завдяки підтримці міжнародної ініціативи, стартувала реалізація шести проєктів з оновлення медичних установ, з яких три були успішно завершені.
Згідно з останніми новинами, у селі Здвижівка, що входить до Бучанської громади, відбулося відкриття модернізованої амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Цю медичну установу було пошкоджено в перші дні повномасштабного вторгнення окупантів.