Темпи атаки російських військ збільшилися, проте все ще залишаються повільними - ISW.
Аналітики Інституту дослідження війни (ISW) зазначають, що російські війська в Україні активізували свої наступальні дії. Проте, експерти вважають, що ці темпи залишаються повільними і відповідають характеру позиційної війни.
Источник: ISW
Згідно з оцінками ISW, протягом останніх кількох тижнів темпи російських наступальних дій в Україні збільшилися, проте все ще залишаються повільними. Це більше відповідає позиційній війні, ніж швидким механізованим маневрам, що підкреслює загальний застій у російському просуванні після понад двох з половиною років конфлікту.
Деталі: Аналітики зазначають, що нещодавні західні повідомлення, які пов'язують темпи російського просування у вересні 2024 року з російським просуванням на початку війни, вкрай оманливі.
За оцінками ISW, у березні 2022 року російські війська просувалися зі середньою швидкістю 1265 квадратних кілометрів на день - майже в 90 разів більше, ніж приблизно 14 квадратних кілометрів, які, за підрахунками експертів, російські війська просувалися за день у вересні 2024 року.
Згідно з ISW: "У першому місяці повномасштабної агресії Росії спостерігалося швидке просування їхніх військ у глибину українських територій, що включало тимчасове захоплення великих площ Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Натомість у останні часи наступальні дії Росії демонструють лише невеличкі, локальні тактичні досягнення".
Експерти зазначають, що в останні часи російські збройні сили демонструють прогрес на сході України. Однак порівняння цих нових досягнень із початковим суттєвим вторгненням росіян на початку конфлікту може створювати хибне уявлення про реальний стан справ.
Згідно з даними ISW, на 1 жовтня 2024 року російські війська змогли захопити містечко Вугледар і продовжують просуватися на північ та північний захід від нього. Крім того, вони досягли значних тактичних перемог у Селидовому, розташованому на південний схід від Покровська, а також в околицях цього населеного пункту протягом останніх семи днів.
Ці досягнення мають тактичне значення, проте не відображають загального зростання швидкості просування російських військ уздовж усієї лінії фронту, значна частина якої залишається відносно статичною. Крім того, ці темпи не перевищують на два порядки швидкість руху російських сил на початковому етапі конфлікту.
Деталі: За словами експертів, актуальні швидкості просування російських військових сил, ймовірно, відображають нещодавні висновки ISW, що російське керівництво, ймовірно, дало вказівку своїм підрозділам істотно активізувати механізовані наступи по всій зоні конфлікту до моменту, коли настане період болотяної погоди.