Служба безпеки України повідомила про арешт керівника медичного коледжу Київської обласної ради та ще двадцяти осіб, які були залучені до організації схем ухилення від законних зобов'язань.

Служба безпеки України разом із Національною поліцією затримали 21 особу, підозрювану в організації різноманітних схем ухилення від мобілізації. Серед затриманих виявилися керівники навчальних установ та медичні працівники різних спеціалізацій. Інформацію про це оприлюднила СБУ.

За суми, що коливаються від $2500 до $15 000, учасники схем організовували для військовозобов’язаних бронювання через підроблене працевлаштування, виготовляли фальшиві медичні довідки про непридатність до служби та сприяли нелегальному виїзду до країн Європейського Союзу.

Підозрювані здійснювали свою діяльність у шести областях України.

Зокрема, в Київській області був затриманий керівник медичного коледжу Київської обласної ради, якого підозрюють у створенні підроблених документів про непридатність до військової служби, зокрема у видачі фальшивих сертифікатів про інвалідність за грошову винагороду.

Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, підозрюваний налагодив контакти з представниками військово-лікарської комісії для виготовлення фальшивих медичних довідок.

У Чернігівській області правоохоронці висунули підозру місцевому жителю, який, за інформацією, займався фіктивним працевлаштуванням чоловіків у гімназіях регіону. Це дозволяло їм отримувати відстрочку від військової мобілізації.

Разом із ним затримані п'ятеро керівників навчальних закладів, які, за даними слідства, за винагороду оформлювали фіктивне працевлаштування.

У Хмельницькому затримали бізнесвумен, яку підозрюють у продажу більше 100 підроблених документів, що підтверджують непридатність до служби через хронічні захворювання. В ході розслідування було з'ясовано, що фальшиві документи виготовлялися за допомогою знайомих медиків, серед яких були ревматолог, офтальмолог, ортопед-травматолог і уролог.

У Одеській області було затримано трьох жителів Вінниці, які підозрюються в організації схеми незаконного переправлення військовозобов'язаних до невизнаного Придністров'я, звідки вони мали намір виїхати до країн Європейського Союзу.

У Прикарпатті були затримані троє осіб з Івано-Франківської та Закарпатської областей, які надавали послуги з нелегальної переправи клієнтів через прикордонну річку до сусідньої держави.

У Житомирській області було висунуто підозри чотирьом особам. Двоє з них є місцевими жителями, яких підозрюють у реалізації підроблених сертифікатів про інвалідність. Третій фігурант — лікар-невропатолог, якого підозрюють у фальсифікації медичних документів. Четвертий чоловік підозрюється в тому, що придбав підроблений документ, що підтверджує його непридатність до військової служби.

Всі затримані особи отримали повідомлення про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України, включаючи підкуп, зловживання владою та перешкоджання законній діяльності Збройних сил України в умовах особливого періоду.

Максимальний термін покарання за даними статтями може сягати дев'яти років ув'язнення з примусовим вилученням майна.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.