Роспроп розповсюдив неправдиву інформацію про вивезення культурних цінностей з Харкова до Польщі на фоні агресії Російської Федерації.

Пропагандисти продовжують підтримувати ідею про "експлуатацію" України західними партнерами.

Російські ЗМІ та пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію, що з Харкова нібито тимчасово вивозять до Польщі "всі культурні цінності" під приводом "ознайомлення Європи з історією краю". Як стверджують пропагандисти, у такий спосіб місцева влада буцімто готує місто до "здачі" російській армії, яка збирається наступати на Харків. Як "доказ" росіяни наводять спільне фото заступниці голови Харківської обласної ради Валерії Дзюби з представниками Національного інституту спадщини Республіки Польща Мареком Лемешем та Камілем Кулінським.

Це неправда. По-перше, зустріч представників Харківської обласної ради з делегацією Національного інституту спадщини Польщі відбулася 25 березня 2025 року. Натомість інформація про "вивезення культурних пам'яток" була вперше опублікована в російському телеграм-каналі "На самом деле Харьков" лише 5 травня 2025 року. Цей канал зазвичай використовує українську тематику для поширення російської пропаганди.

По-друге, під час зустрічі польських фахівців із представниками влади Харківської області насправді піднімалося питання відновлення та охорони культурної спадщини в умовах російської агресії.

Сторони лише погодилися дослідити варіанти організації виставок харківських експонатів у музеях Польщі та познайомити польських громадян з українською історією, але конкретних деталей про подальші дії наразі немає.

Загалом група Національного інституту спадщини Республіки Польща займається фіксацією пошкоджень культурної спадщини в Україні, спричинених війною. Зокрема їхні фахівці працюють у Чернігівській та Херсонській областях.

Варто підкреслити, що саме Російська Федерація завдає шкоди культурним пам'яткам не лише в Харківській області, але й по всій території України. Згідно з інформацією Міністерства культури та стратегічних комунікацій, внаслідок масштабної агресії з боку Росії постраждали 1453 об'єкти культурної спадщини та 2286 споруд культурної інфраструктури.

Пошкоджень зазнали пам'ятки культури у 18 областях та Києві, зокрема у Харківській області -- 332, Херсонській -- 281, Донецькій -- 172, Одеській -- 159, Київській області та м. Києві -- 100, тощо.

За словами міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького, Росія вкрала понад 1,7 мільйона предметів української культурної спадщини, які тепер продаються на чорному ринку.

За допомогою таких фейків російські пропагандисти прагнуть посіяти паніку серед населення Харкова, нібито через загрозу наступу з боку РФ. Водночас вони намагаються змалювати союзників України у негативному світлі, називаючи їх "грабіжниками", які начебто мають намір привласнити українські ресурси та культурні надбання. Однак насправді саме Росія займається подібними діями.

Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп поширив фейк, що Олена Зеленська купила сукню принцеси Діани за майже $3 мільйони.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.