Пішов з життя один з видатних аграріїв Чернігівської області Леонід Яковишин | Еспресо

На 86-му році життя пішов з нами видатний новатор у сфері сільського господарства, вчений-економіст з Бобровиці на Чернігівщині, Леонід Яковишин, який також обіймав посаду депутата Верховної Ради першого демократичного скликання.

Влада Бобровицької територіальної громади офіційно оголосила про смерть аграрія 27 липня 2025 року.

"Міська рада Бобровиці, виконавчий комітет та вся громада з великим сумом дізналися про важку та непоправну втрату — смерть Леоніда Григоровича Яковишина, генерального директора ТОВ 'Земля і Воля', Героя України, видатного аграрія і талановитого лідера, Людини з великої літери", — зазначено в офіційному повідомленні.

Влада Бобровиччини підкреслює, що завдяки Яковишину компанія "Земля і Воля" перетворилася на "модель успішного управління, що визнається не тільки в Україні, а й за її межами".

Помер Яковишин у Національному науковому центрі хірургії та трансплантології імені Шалімова, де перебував останній час, повідомив Суспільному заступник міського голови Бобровиці Володимир Данішевський.

Раніше Яковишин ділився своїми бажаннями щодо поховання у власному мавзолеї, який він створював протягом десяти років на околицях Бобровиці, черпаючи натхнення з мавзолею французького імператора Наполеона. Ця споруда оздоблена сусальним золотом і білим мармуром. У підсумку, витрати на його зведення склали близько трьох мільйонів доларів для Леоніда Яковишина.

У центрі мавзолею розташований гранітний саркофаг, що важить 23 тонни та має ціну $150 тисяч.

Одна із золотих статуй Леоніда Яковишина в іменній усипальниці, фото: YouTube

Всередині споруди також розташовано золоті статуї із зображенням Яковишина - у 40, 60 та 80 років.

Також Леонід Яковишин казав, що мавзолей відкриється для відвідувачів після його смерті та поховання.

З'явився на світ у 1939 році в місті Козятин, що розташоване на Вінниччині.

Отримав спеціальність агронома в Умані, а в 1984 році успішно захистив кандидатську дисертацію.

У 60-их роках починав працювати на Рівненщині, з 1970 року перевівся на Чернігівщину.

Розбудував власну агроімперію на базі Бобровицького радгоспу-технікуму. Постійно вкладав кошти в житло для працівників та інфраструктуру прилеглих населених пунктів.

Задля кар'єрного зростання був членом КПРС, хоча, за його власними словами, зневажав "комуняк".

1990 - 1994 роки - член Верховної Ради. Як він зізнавався, категорично утримувався від голосування за незалежність України. Проте згодом був удостоєний звання Героя України та обіймав посаду радника у двох прем'єрів - Юхима Звягильського та Віталія Масола.

Писав публіцистику про подолання бідності та економічне зростання, підтримував місцевих письменників.

Згідно з інформацією, що публікується на порталі "Апостроф", на початку великої війни підприємець спочатку не погоджувався передати техніку для потреб захисників Чернігівської області. В той же час, коли російські військові перебували поблизу його підприємства, вони чомусь не торкалися його майна, тоді як сусідні фермери ставали жертвами грабежів і руйнувань з боку окупантів.

У грудні 2022 року колишній начальник першого відділу Ніжинського районного ТЦК та СП, підполковник ЗСУ Олег Олешко подав заяву до Служби безпеки України зі звинуваченням Яковишина у скоєнні особливо тяжкого злочину - у державній зраді. Службою безпеки було розпочато кримінальне провадження №12022000000000370 за статтею 111 Кримінального кодексу України "Державна зрада". У відповідь на скаргу військовослужбовця Яковишин також подав заяву, в якій звинуватив військового у"неправдивому повідомленні про скоєння злочину" і назвав українського захисника "покидьком". Зрештою, Бобровицький районний суд виніс ухвалу - закрити кримінальне провадження щодо Олешка. Його звинувачення на адресу Яковишина теж нічим не закінчилися.

У спадок Яковишин залишає одне з найбільших аграрних підприємств України. За площею належних йому земель він посідає 51-ше місце у рейтингу "Топ 100 латифундистів України", володіючи понад 32,5 тисячі гектарів.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.