Вступили в силу нові зміни до постанов Міністерства освіти стосовно дистанційного навчання.

Міністерство освіти і науки поділилося цією інформацією на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

"Зміни до наказів МОН про організацію дистанційного навчання в умовах воєнного стану вже набрали чинності. Ці оновлення -- результат системної співпраці з областями та громадами. Зміни адаптовано до потреб та специфіки прифронтових і прикордонних із Росією регіонів", - йдеться у повідомленні.

З-поміж інших нововведень, ухвалені зміни встановлюють нові вимоги щодо заповнюваності дистанційних класів. Мінімальна кількість учнів у такому класі становитиме 20. Проте, засновники навчальних закладів мають можливість зменшити цю цифру до 10 учнів для шкіл, розташованих на тимчасово окупованих або прифронтових територіях, а також у селах і селищах по всій Україні. Для навчальних закладів у інших містах мінімальна кількість учнів може бути знижена до 15.

Вимоги щодо заповнюваності дистанційних класів не стосуються установ спеціалізованої та спеціальної освіти.

Дистанційне навчання в школі може бути реалізоване навіть за відсутності всіх класів паралелей. Навчальний заклад будь-якого профілю має можливість працювати в дистанційному форматі, якщо не більше двох паралелей відсутні. Наприклад, школа може мати дистанційні класи з 1 по 6, а також 8-11, при цьому 7 клас може бути відсутнім.

Окремий клас для навчання за українознавчим компонентом. У межах одного дистанційного класу учні мають навчатися лише за однією освітньою програмою. Це допоможе вчителю ефективніше працювати з дітьми різних категорій -- тими, які перебувають в Україні на контрольованій урядом території, на ТОТ або за кордоном.

Якщо дитина навчається у школі в країні, де вона тимчасово перебуває, вона має можливість отримувати дистанційне навчання за програмою українознавства в українській школі. Це навчання триває від 5 до 8 годин на тиждень і не є перевантаженим. Вибрати школу та подати заявку можна через вебсайт Міністерства освіти і науки.

Якщо ваша дитина не відвідує місцеву школу, вона має можливість отримувати освіту в дистанційному форматі в українському навчальному закладі. Крім того, для дітей, які проживають за межами країни, доступні альтернативні варіанти навчання, такі як екстернат або сімейне навчання.

Діти, які проживають на тимчасово окупованих територіях, мають можливість отримувати освіту під педагогічним супроводом. Це означає, що навчальний процес адаптується до індивідуальних потреб кожної дитини та враховує безпекові умови.

У Міністерстві освіти підкреслюють, що навіть у випадку, якщо в навчальному закладі не створено жодного класу, він все ще може функціонувати через педагогічний патронаж. Цей підхід включає в себе фінансування вчителя за надання освітніх послуг конкретному учневі.

Крім того, якщо дитина знаходиться в зоні, де можливі або вже відбуваються бойові дії, вона має можливість продовжувати навчання у форматі дистанційного навчання в рідній школі, з якої виїхала. Переведення до іншого навчального закладу для отримання дистанційної освіти не є необхідним.

Водночас, якщо є можливість відвідувати очне навчання за наявності укриття у школі, -- це залишається пріоритетом для учнів.

Також змінами МОН впровадило кадровий резерв: він дасть змогу вчителям, які можуть залишитися без навантаження, проходити навчання й отримувати середню заробітну плату. Це стосується вчителів із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Усі адаптовані зміни щодо особливостей дистанційного навчання буде впроваджено з 1 вересня 2025 року. Оновлені правила дадуть змогу гнучко реагувати на виклики воєнного часу й гарантувати доступ до якісної освіти для всіх дітей -- незалежно від їхнього місця перебування.

Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки затвердило зміни до наказів, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.