У Харківському регіоні було розкрито групу шахраїв-кіберзлочинців, які заволоділи понад 5 мільйонами гривень у громадян. - Новини Весь Харків

За процесуального керівництва органів прокуратури спільно з БЕБ України, територіальними підрозділами Нацполіції України, Департаментом КІБ СБУ та територіальними підрозділами Департаменту кіберполіції проведено операції з протидії злочинності у кіберпросторі на території семи областей.

Цю інформацію озвучив Офіс Генерального прокурора.

За підсумками проведених слідчих заходів висунуто підозри 25 особам. Вони створили мережу шахрайських колцентрів. Основними жертвами стали люди похилого віку, які перераховували їм гроші за нібито покупку побутових товарів.

Члени злочинної групи застосовували фішингові веб-ресурси для викрадення коштів у громадян, які потім перераховувалися на їхні контролювані криптогаманці. Вони здійснювали несанкціонований доступ до профілів у системах віддаленого управління банківськими рахунками, перевипускаючи сім-картки жертв, і використовували ці картки як фінансові ідентифікатори для входу в акаунти потерпілих.

Зловмисники здійснювали телефонні дзвінки до громадян, представляючись співробітниками банківської служби безпеки. Вони запитували конфіденційні дані, отримуючи таким чином доступ до управління банківськими рахунками, що дозволяло їм виводити гроші з рахунків жертв на власні. Загальна сума збитків, завданих громадянам, перевищує 5 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели 50 обшуків у Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій, Житомирській, Чернігівській, Хмельницькій областях та у м. Києві. Вилучили 139 комп'ютерів, 56 мобільних телефонів, 45 банківських карток "дропів", 26 сім-карток, понад 38 стартових пакетів мобільних операторів, чорнові записи.

Підозрюваним пред'явлено звинувачення в участі в злочинній організації, шахрайстві, скоєнні крадіжок, а також у несанкціонованій модифікації роботи інформаційних систем і в незаконному продажу чи поширенні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається на електронних пристроях, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації (ст. 255, ст. 190, 185, 361, ст. 361-2 Кримінального кодексу України).

На даний момент розглядається питання щодо визначення запобіжних заходів та застосування арештів на майно.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.