Міністерство освіти і науки України запроваджує нові освітні норми: які зміни вступлять в силу з 1 вересня.

Міністерство освіти і науки України ухвалило зміни щодо того, як організовуватимуть дистанційне навчання під час війни. Ці нововведення є частиною проєкту "Школа офлайн". Їхня головна мета -- дати можливість кожній дитині якісно вчитися, де б вона не була: на підконтрольній Україні території, на тимчасово окупованій землі чи за кордоном.

Цю інформацію надає Міністерство освіти і науки України.

Ці нововведення стосуються двох ключових документів Міністерства освіти: наказів №1112 (від 7 серпня 2024 року) та №1115 (від 8 вересня 2020 року). Вони були розроблені з урахуванням пропозицій громадян та специфічних потреб навчальних закладів, розташованих у прифронтових і прикордонних зонах.

Хоча нові норми набудуть чинності лише після офіційної реєстрації в Міністерстві юстиції, Міністерство освіти вже зараз активно інформує про них. Це робиться з метою надати школам, місцевим органам влади та педагогам можливість заздалегідь ознайомитися з усіма змінами та відповідно підготуватися.

Згідно з новими нормативами, в дистанційних класах зазвичай повинно бути не менше 20 учнів. Проте навчальні заклади мають можливість зменшити цю кількість: до 10 учнів для шкіл, що знаходяться в окупованих або прифронтових зонах. В селах і селищах по всій Україні максимальна кількість учнів може становити 15, а для шкіл в інших містах ці обмеження також діють. При цьому ці вимоги не стосуються спеціалізованих навчальних закладів.

Тепер школа має можливість функціонувати в дистанційному режимі, навіть у випадку, якщо не всі класи присутні. Наприклад, якщо відсутні не більше ніж дві паралелі класів (коли є 1-6 та 8-11 класи, але 7-й клас відсутній).

З'являються нові специфічні норми для дітей, які здобувають освіту за кордоном або на територіях, що знаходяться під окупацією. Учні, які навчаються в рамках одного дистанційного класу, мають дотримуватися єдиної освітньої програми, що сприятиме більш ефективній роботі вчителів з учнями у різних умовах.

Якщо дитина вже навчається в місцевій школі за кордоном, вона має можливість додатково опановувати українські предмети (українознавчий компонент) через українську дистанційну школу, витрачаючи на це 5-8 годин на тиждень. У випадку, якщо дитина не відвідує місцеву школу, вона може отримувати освіту повністю дистанційно в українській школі. Крім того, існують індивідуальні форми навчання, такі як екстернат (де учні складають іспити без відвідування школи) або сімейна форма, при якій батьки проводять заняття вдома.

Для дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), передбачено навчання за педагогічним патронажем. Це означає, що вчитель індивідуально займається з дитиною, враховуючи її потреби та безпекову ситуацію. Важливо, що навіть якщо в школі немає відкритих класів, вона може працювати лише через педагогічний патронаж, і вчитель отримає оплату за навчання конкретної дитини.

Дітям, які проживають у зонах, де можуть відбутися або вже тривають бойові дії, не обов'язково переходити в іншу школу для отримання дистанційної освіти. Вони мають можливість продовжувати навчання онлайн у своїй рідній школі, з якої переселилися. Проте, якщо у навчальному закладі є укриття, доцільніше, щоб діти відвідували заняття в очному форматі, адже це залишається головним пріоритетом.

Для забезпечення безперебійного переходу до нових умов, Міністерство освіти і науки України запроваджує кадровий резерв. Це надасть можливість вчителям, які можуть опинитися без роботи, проходити навчання та отримувати середню заробітну плату. Особливо це стосується працівників освіти з таких регіонів, як Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Сумська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області. Відповідні зміни до постанови будуть затверджені Кабінетом Міністрів України найближчим часом.

Нагадаємо, міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що українська вища та професійна освіта має стати стимулом для повернення молоді, яка виїхала за кордон.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.