Мобілізація в Україні: які регіони встановили рекорди за кількістю штрафів
82% розслідувань стосуються чоловіків у віці від 25 до 45 років. Всього лише 46 випадків (0,16%) торкаються жінок.
В Україні спостерігається суттєве збільшення випадків порушення правил військового обліку. За інформацією OpenDataBot, у період з квітня по червень 2025 року територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) наклали більше 11 тисяч штрафів, а з початку року загальна кількість відкритих проваджень перевищила 28 тисяч.
Квітень виявився рекордним місяцем, адже було ініційовано 5 682 нових справ. У середньому, ТЦК відкриває приблизно 4,7 тисячі справ щомісяця. Однак, лише 20% з усіх проваджень отримали закриття, що викликає сумніви щодо ефективності та справедливості цих процедур.
В Чернігівській області зафіксовано антирекорд: один чоловік отримав одразу вісім проваджень за два місяці -- п'ять у квітні та ще три в червні.
У дев'яти областях загальна кількість справ перевищила тисячу. Найбільш активним є Подільський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки в столиці, де зареєстровано 1 100 кримінальних проваджень.
82% розслідувань стосуються чоловіків у віці від 25 до 45 років. Всього лише 46 випадків (0,16%) торкаються жінок.
Мобілізація в Україні - останні новини
Нещодавно Олександр Сирський, головнокомандувач Збройних Сил України, висловив думку про те, що Росія готується до тривалої війни, спрямованої на виснаження. Агресори прагнуть витягнути ресурси з України, використовуючи чисельність своїх військ. У зв'язку з цим мобілізація залишається важливим пріоритетом.
"Головним способом поповнення наших збройних сил залишаються заходи мобілізації. Хоча це й не користується популярністю, в умовах війни жодна держава не могла обійтися без мобілізації", - зауважив Сирський.
Одночасно він підкреслює важливість мобілізації, яка має відбуватися виключно в рамках законодавства та з максимальною прозорістю діяльності територіальних центрів комплектування.
Вам можуть бути цікаві також останні новини: