Lifecell забезпечив автономним живленням 89% своєї мережі на 10 годин.
Мобільний оператор lifecell активно реалізує енергомодернізацію своєї мережі, щоб гарантувати своїм абонентам стабільний зв'язок, навіть під час 10-годинних відключень електрики.
Станом на сьогодні, 89% мережі lifecell в Україні вже модернізовано новими потужними акумуляторами та генераторами, що дозволяють обладнанню базових станцій підтримувати зв'язок до 10 годин (залежно від навантаження на мережу та часу, необхідного для повної підзарядки).
У 14 областях України таку автономну роботу може підтримувати понад 90% базових станцій. З них у 8 областях - Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Херсонській та Сумській - енергомодернізація вже завершена повністю: обладнання 100% базових станцій зарезервовано до 10 годин на випадок знеструмлень.
Мережа lifecell охоплює понад 10 тисяч технологічних локацій по всій Україні, де розташовані базові станції. Забезпечення їхньої безперебійної роботи в будь-яких умовах, включаючи ситуації без стаціонарного живлення, є головним завданням компанії в умовах війни, адже зв'язок має вирішальне значення як для військових, так і для цивільного населення.
Для виконання розпоряджень НЦУ щодо забезпечення сталості мереж від початку блекаутів lifecell закупив для переоснащення базових станцій по всій Україні 48 тисяч літієвих акумуляторних батарей (48V по 100 ампер*годин). Станом на початок квітня 2025 року в різних регіонах вже встановлено 37 тисяч батарей, із них 20 тисяч - упродовж січня-березня 2025 року. У результаті модернізації загальний обсяг таких резервних джерел живлення в мережі оператора в 2025 році буде в 199 разів вищий, ніж у 2022-му. А інвестиції у цей напрям наближаються до 2 млрд гривень.
lifecell продовжує нарощувати і парк генераторів, щоб під час довготривалих знеструмлень забезпечувати автономну роботу для 25% мережі. На сьогодні загальна кількість встановлених генераторів у 75 разів вища порівняно із 2022 роком.
Одночасно оператор досліджує варіанти застосування альтернативних джерел енергії для підтримки автономності та резервування своїх базових станцій. У жовтні 2022 року було запроваджено пілотний проєкт, який передбачає використання сонячних панелей для енергозабезпечення базових станцій у південному регіоні України. Нещодавно оператор також почав експериментувати з живленням базової станції від електромобіля.