Вражаючий монумент на центральній алеї: який вигляд має поховання Івана Плюща, двічі обраного спікером Верховної Ради.

Іван Плющ — видатний політик та державний діяч, який зробив значний внесок в історію України, зокрема, як колишній голова Верховної Ради. Його життя обірвалося 25 червня 2014 року після тривалої боротьби з онкологічним захворюванням. Поховання відбулося 27 червня на центральній алеї Байкового кладовища в Києві.

"Телеграф" поділиться інформацією про відомість Івана Плюща, а також опише, як виглядає його поховання в Києві.

Іван Плющ народився 11 вересня 1941 року у Чернігівській області. У 1959 році він закінчив Борзнянський сільськогосподарський технікум, працював агрономом. У 1962 році вступив до КПРС. У 1967 році закінчив Українську сільськогосподарську академію, здобувши спеціальність агронома.

У вересні 1984 року Іван Плющ був призначений на посаду першого заступника голови Київської обласної ради. У грудні того ж року він обійняв посаду голови Київського обласного виконавчого комітету. Таким чином, його політична кар'єра стартувала ще за часів Радянського Союзу.

Ця історія продовжилася в період незалежності України, коли він неодноразово обирався народним депутатом. Цікаво, що саме під його керівництвом Верховна Рада України затвердила Біловезьку угоду, яка проголосила припинення існування Радянського Союзу.

Іван Плющ двічі був головою Верховної Ради України (1991-1994 та 2000-2002). У 2007 році також був секретарем Ради національної безпеки та оборони України. А 21 серпня 2001 року йому було присвоєно звання Героя України.

Іван Плющ відійшов у вічність 25 червня 2014 року, після тривалої та важкої боротьби з онкологічним захворюванням. 27 червня того ж року відбулося його урочисте поховання на Байковому кладовищі в Києві, де йому було відведено місце на головній алеї некрополя. Востаннє провести в останню путь політика зібралося чимало українських депутатів, державних діячів та колишніх президентів України.

Через деякий час після кончини Івана Плюща на його могилі встановили величний пам'ятник, у центрі якого розміщений його портрет. Зверху пам'ятника прикрашає незвичайний тризуб — герб України, а внизу завжди можна побачити лампадки та вази з квітами.

Раніше "Телеграф" повідомляв про смерть видатної особистості радянського кінематографа Валентини Тализіної. Її фільми стали невід’ємною частиною життя багатьох поколінь.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.