Екс-голова "Дельта Банку" Микола Лагун отримав громадянство держави-агресора у 2014 році, повідомляють ЗМІ.

У колишнього власника "Дельта Банку", що зазнав банкрутства, Миколи Лагуна виявили російський паспорт. Скановану копію цього документа оприлюднило видання "Коротко.Про". З інформації, що міститься в паспорті, стає відомо, що ексбанкір є громадянином країни-агресора з 2014 року. Паспорт був виданий на території Криму.

Редакція отримала скановану копію паспорта російського громадянина Миколи Лагуна. У документі зазначена серія 39 14, номер 043237, а також код підрозділу 910-004. Відповідно до класифікацій Міністерства внутрішніх справ Росії, цей код вказує на Управління Федеральної міграційної служби, яке було створене в Залізничному районі Сімферополя після окупації з метою "оформлення" нових "громадян".

Це означає, що на момент видачі Лагун мав не лише доступ до інфраструктури російської міграційної системи в Криму, але й обізнаність щодо того, як скористатися її можливостями. Уважний читач підмітить, що серія 39 не має офіційної розшифровки в переліку регіонів. Річ у тому, що паспорти з такими серіями можуть видаватися в будь-якому регіоні, коли закінчуються бланки з "місцевими" серіями, йдеться в матеріалі.

Видання зазначає, що у грудні 2014 року, на жаль, спостерігався значний попит на паспорти в Криму, але виготовлення "кримських" бланків затримувалося (адже після початку окупації минуло ще не більше року, а статус півострова залишався вкрай невизначеним). У зв'язку з цим, були застосовані "резервні" зразки, призначені для інших регіонів Російської Федерації.

"Цей паспорт виглядає справжнім і містить всі необхідні захисні елементи, включаючи підпис, голографічну мітку та машинозчитувану зону. За інформацією з документа, дата народження його власника — 16 лютого 1973 року, а місце народження — село Жадово, Семенівський район, Чернігівська область, Українська РСР. Очевидно, що саме ці біографічні деталі стали підставою для оформлення громадянства Російської Федерації," — зазначено в статті.

Автори вважають, що Лагуну можуть знадобитися російські документи з ряду причин.

"Росія, безсумнівно, швидко втрачала статус держави, яка готова видавати своїх громадян Україні за запитом екстрадиції, навіть за наявності міжнародного ордера. Таким чином, отримання громадянства стало 'вигідною інвестицією в безпеку'. Лише кілька років тому правоохоронні органи та державні банки змогли оцінити загальні збитки, завдані Лагуном — це понад 50 мільярдів гривень", — зазначається у статті.

Іншим аспектом є шанс вести життя з певною свободою, не обтяжуючи себе боргами.

З 2022 року Лагун, який наразі знаходиться у національному та міжнародному розшуку, ховається у Відні. З цього місця він бере участь в судових засіданнях через інтернет, на яких розглядаються його фінансові зобов'язання перед Україною. Крім того, з Відня він координує дії своїх адвокатів у справі про особисте банкрутство. Лагун визнає лише частину своїх боргів, які становлять приблизно 7 мільярдів гривень, але прагне списати більшість з них, посилаючись на нібито катастрофічне фінансове становище. У цих умовах російський паспорт стає для нього "планом Б" для початку нового життя, оскільки забезпечує відсутність будь-яких боргів або фінансових зобов'язань, - зазначають автори.

Третій фактор -- правовий захист активів Лагуна у Криму відповідно до російського законодавства. Це земельні ділянки на Південному березі Криму; будівельні компанії, зареєстровані в Сімферополі та Ялті; об'єкти туристичної нерухомості в Алушті; пайова участь у ЖК, готелях і ресторанах; доступ до місцевих інфраструктурних об'єктів, зокрема водопостачання та тепломереж.

"Зараз частина переписана на фунтів, частиною володіють родичі колишнього голови Нацбанку Сергія Арбузова -- але це цілком може бути плата за можливість розграбувати одну з найбільших фінустанов саме за часів Віктора Януковича", -- йдеться в матеріалі.

"Це фактично свідчить про те, що Лагун, який є громадянином України, вступив у публічно-правові взаємовідносини з державою-агресором, що, відповідно до Кримінального кодексу України, може бути кваліфіковано як кримінальне правопорушення, зокрема 'пособництво агресору', за яке передбачено покарання до 12 років позбавлення волі", -- зазначають автори.

Четвертою ймовірною причиною, чому Лагун міг прагнути отримати роспаспорт, є його спільні бізнес-інтереси з Кірілом Дмітрієвим. На той момент Дмітрієв був директором російського фонду прямих інвестицій, який лише починав отримувати вплив у політичних колах, а згодом став важливим економічним переговірником Кремля в стосунках з адміністрацією Трампа.

Саме Дмітрієв у середині 2000-х був ключовим партнером Лагуна у запуску "Дельта банку". Після цього вони спільно виводили капітали через схеми back-to-back із використанням європейських банків, зокрема Meinl та Winter.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.