Кількість патронатних родин в Україні зросла до 500.
Станом на травень 2025 року в Україні вже 500 патронатних вихователів разом зі своїми помічниками опікуються майже 1000 дітей, які з тих чи інших причин не можуть бути з біологічними сім'ями.
Цю інформацію озвучила пресслужба Міністерства соціальної політики.
На початку 2024 року в громадах функціонувало менш ніж 300 патронатних сімей, в яких на тимчасовому утриманні знаходилися 638 дітей.
Міністерство звернуло увагу на те, що в липні минулого року було практично подвоєно зарплату патронатних вихователів, а також введено оплачувану відпустку, оплачуваний час очікування дитини та можливість мати оплачуваного помічника, який не є членом родини.
"На даний момент патронатна послуга доступна в 295 громадах. У 119 з цих громад вона була впроваджена вперше в рамках реалізації проєкту. Найбільше нових патронатних родин сформовано в Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській, Житомирській та Дніпропетровській областях", - повідомили в міністерстві.
У рамках цього проєкту спеціалісти та спеціалістки служб у справах дітей отримують навчання, яке допомагає їм зрозуміти, як ефективно інформувати про патронат, де знайти потенційних кандидатів і кандидаток на посаду патронатних вихователів, а також як впроваджувати цю послугу на практиці.
У громадах організовуються адвокаційні сесії, де представники державних структур, спеціалісти соціальних служб, освітяни, медичні працівники, активісти з громадських організацій та небайдужі мешканці обговорюють шляхи збільшення числа патронатних сімей.
Згідно з наданою інформацією, уряд прийняв рішення впровадити механізм опіки перед усиновленням, що дозволяє потенційним усиновлювачам забирати дитину з родини ще до винесення судового рішення.