Кабінет Міністрів України повідомляє, що в рамках грантової програми "Власна справа" було започатковано та розвинено 27 тисяч підприємств.

Завдяки програмі грантів "Власна справа", ініційованій Міністерством економіки та Державною службою зайнятості, було надано 27 тисяч грантових допомог для старту або розширення бізнесу. Загальна сума фінансової підтримки за цей період перевищила 6,5 мільярда гривень. Середній розмір одного мікрогранту в Україні становить близько 241 тисячі гривень.

Фактично створено - 40 тис. нових робочих місць.

Серед тих, хто отримав мікрогранти, 18% має намір запустити новий бізнес, тоді як 82% зосереджуються на розширенні вже існуючих підприємств. Жінки складають 59% від загальної кількості одержувачів грантів. Загалом було сплачено більше 8 мільярдів гривень податків.

"Завдяки таким ініціативам, підприємництво в Україні отримує можливість для відновлення, прогресу та зростання навіть в найбільш складних обставинах. Тому це не просто програма, а ціла екосистема підтримки, яку формує служба зайнятості. Наша діяльність не закінчується на наданні грантів; фахівці продовжують супроводжувати проекти навіть після їх отримання. Ми допомагаємо у підборі кадрів, надаємо компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та ветеранок, а також покриваємо витрати на створення робочих місць для людей з інвалідністю", - підкреслила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.

Хто може отримати грант?

- приватні особи

- Фізичні особи-підприємці,

- юридичні суб'єкти.

Розмір малих грантів:

- від 50 тисяч гривень до 150 тисяч гривень - при умові відкриття щонайменше одного робочого місця та працевлаштування на ньому співробітника;

- 75 тисяч гривень - при умові, що особа буде зареєстрована як фізична особа-підприємець;

- до 250 тисяч гривень - за умови відкриття щонайменше двох нових робочих місць та працевлаштування на них співробітників;

Особи віком від 18 до 25 років можуть скористатися можливістю отримання мікрогранту в розмірі до 150 тисяч гривень.

У квітні 2025 року для започаткування або розширення бізнесу в прифронтових регіонах, зокрема в Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській, Чернігівській та Сумській областях, максимальна сума гранту була подвоєна і тепер становить 500 тисяч гривень.

З літа минулого року такі умови діяли для Харківщині.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.