Чи реально здійснити демобілізацію в Україні: експерт надав однозначну відповідь.
Експерт вважає, що в Україні є реальні можливості для вдосконалення ротаційного механізму.
Демобілізація в Україні нереальна. Про це військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний заявив в ефірі на Радіо NV.
"Якщо ми опублікуємо конкретні дані, наприклад, трирічний термін війни і подальшу демобілізацію, це може бути використано нашим супротивником. Вони здатні проаналізувати, скільки військових нам потрібно. І в певний момент можуть спробувати розширити фронт або викликати дії, які вимагатимуть значної кількості солдатів. Наприклад, численні атаки дронів потребують формування багатьох мобільних підрозділів для їх нейтралізації", - зазначив Нарожний.
Одночасно він зазначив, що більш здійсненним стане вдосконалення ротаційної системи в Україні.
"Наприклад, три місяці безперервних боїв на першій лінії. Після цього два місяці десь в резерві, у Чернігівській області, де відносно відпочинок. Це більш реально. І треба ставитися більш серйозно до мобілізації й розвʼязувати всі ці проблеми. Аби був гарантований потік новобранців, гарно підготовлених. І таким чином ми можемо забезпечити ротацію. Про демобілізацію в умовах широкомасштабної сухопутної війни розмовляти нереально", - додав Нарожний.
Напередодні "Українська правда" повідомила, що у разі прийняття законопроєкту щодо демобілізації, українські збройні сили можуть залишити 108 тисяч військових, серед яких 14 тисяч становлять офіцери.
Журналісти підкреслюють, що прийняття відповідного закону можливе лише за умови наявності достатньої кількості військовослужбовців для ведення війни з Російською Федерацією. Якщо ж 108 тисяч військових буде звільнено без заміни новими призовниками, командирам доведеться відводити війська з передових позицій.