Бізнес відкриває нові можливості для незайнятих працівників, пропонуючи величезну кількість вакансій для тих, хто не має досвіду, згідно з дослідженнями.
Про це йдеться в дослідженні Work.ua.
За даними дослідження, розподіл вакансій у різних регіонах є нерівномірним. Найзначніший ріст кількості робочих місць зафіксовано в Кіровоградській області (+13% порівняно з березнем), Чернігівській (+10%), Волинській (+9%), Одеській (+7%) та Хмельницькій (+6%). У той же час, у регіонах, розташованих поблизу фронту, спостерігається зменшення кількості вакансій.
Найбільшу частку вакансій продовжують займати "Робочі спеціальності, виробництво". У цій категорії для шукачів доступно 18 040 вакансій, що на 5% більше, ніж у березні.
Також серед лідерів:
"Сфера обслуговування" -- 17 648 пропозицій роботи (+10% до березня);
"Галузь готельно-ресторанного обслуговування та туризму" -- 9 637 (+14%).
У останній категорії спостерігається найзначніший зріст кількості вакансій. Протягом уже другого місяця поспіль роботодавці активно готуються до літнього періоду. Вони частіше відкривають вакансії для посудомийників (+36%), барменів (+18%), офіціантів та покоївок (+17%), — зазначається в публікації. — "На ринку праці також з'являється сезонна робота, для якої зазвичай шукають вожатих, викладачів та аніматорів".
У квітні компанія Аврора відзначилася найбільшим набором працівників – було відкрито 1 218 вакансій. За нею слідує Фора з 1 061 вакансією, Нова пошта з 962, Сільпо з 883, EVA з 855 та NOVUS з 845 вакансіями.
Згідно з проведеним дослідженням, ще однією помітною тенденцією є надзвичайно велика кількість вакансій для новачків та студентів.
У квітні 56% оголошень про вакансії передбачали, що роботодавці шукали кандидатів з попереднім досвідом роботи.
Згідно з дослідженням, 44% вакансій тепер підходять також новачкам, у порівнянні з 39% минулого року. Це свідчить про те, що роботодавці, ймовірно, готові знижувати вимоги до кандидатів і інвестувати в їх навчання, щоб подолати нестачу кадрів. Крім того, спостерігається тенденція до зростання кількості можливостей для студентів.
Таким чином, 25% вакансій у компанії відкриті для кандидатів, які навчаються паралельно.
У квітні за кількістю резюме найпопулярнішими були такі посади: менеджер із продажу, продавець-консультант, адміністратор, офіс-менеджер, менеджер по роботі з клієнтами, водій, бухгалтер, касир, оператор контакт-центру, менеджер із персоналу, бармен.
"З початку 2025 року спостерігається постійне зростання: середня зарплата щомісяця підвищується на 500 грн", -- зазначається в дослідженні. -- "Квітневі дані підтверджують цю тенденцію, адже середній показник досягнув 24 500 грн".
Зокрема, спостерігається зростання доходів у таких категоріях:
"Транспорт, автобізнес" -- 35 000 грн (+8% до березня),
Як і раніше, найвищі зарплати пропонують на вакансії до Сил оборони, у сфері IT і на керівні позиції. Поза цими сферами вищий за середній дохід мають медіабаєри (65 000 грн), брокери (60 000 грн), ортодонти (58 750 грн), ендодонтисти (55 000 грн), водії-міжнародники (55 000 грн), акумуляторники (52 500 грн), рієлтори (52 500 грн), трейдери (52 500 грн).
Як було зазначено раніше, вже 9 тисяч громадян України отримали навчальні ваучери від Державної служби зайнятості.
Згідно з інформацією, отриманою від Служби зайнятості, у 2025 році 9083 українців отримали унікальний шанс здобути нову професію, оволодіти популярною спеціальністю або підвищити свою кваліфікацію завдяки ваучеру на безкоштовне навчання, що надається Міністерством економіки та Службою зайнятості.