Вітрини для військових відзнак: дружина ветерана започаткувала власну майстерню завдяки отриманому гранту.
Самореалізація після війни. Ольга та Олег Степні з Харківської області розпочали виготовлення вітрин і альбомів для військових нагород ще п'ять років тому. Однак із початком повномасштабного вторгнення їм довелося закрити свою майстерню в прикордонному місті. Після загибелі одного з побратимів, вони вирішили відновити виробництво — це стало для них питанням честі створити обіцяну ще за життя персональну вітрину для нагород і передати її батькам загиблого воїна. Про розвиток ветеранського бізнесу розповідає сюжет Світлани Шекери.
Це величезна експозиція досягнень мого чоловіка Олега. Тут представлені всі його медалі. Серед них є нагорода за мужність, відзнаки за поранення, за відвагу в бою, а також за оборону Авдіївки.
Ідея створення вітрин для нагород виникла у Ольги Степньої наприкінці 2019 року. Їй було неприємно, що найцінніші нагороди її чоловіка-військовослужбовця зберігаються в шухляді. Тож разом із чоловіком вони розробили перший прототип вітрини.
Ольга Степна, дружина учасника російсько-української війни.
У мого чоловіка завершується контракт, і ми вирішили вкласти всі накопичені заощадження в нове обладнання. Він самостійно збирає лазерний станок, використовуючи свої руки та знання. Крім того, ми почали працювати над проектом вітрини для партнера мого чоловіка, Джона. На даний момент ми встигли виготовити лише кілька прототипів.
Після початку масштабної агресії всі задуми довелося відкласти. Чоловік вирушив служити у військо.
Ольга Степна, дружина учасника російсько-української війни.
Разом зі своїм найкращим другом Джоном, котрий нещодавно повернувся з Англії, вони знову вирушають на фронт.
Після жахливої втрати товариша сім'я вирішила відновити діяльність майстерні.
Ольга Степна, дружина учасника російсько-української війни.
Олег обіцяв йому створити вітрину ще за життя, але, на жаль, не встиг завершити цю роботу. Саме це стало поштовхом для нас, щоб відновити проект, і він таки виготовив вітрину, але, на жаль, вже після своєї смерті передав її батькам Ярослава.
Починаючи з осені 2022 року, виробничий процес залишався активним без перерв. Кількість замовлень постійно зростала. Ольга замислилася над розширенням бізнесу і дізналася про можливість отримати грант "Власна справа". Вона миттєво вирішила подати заявку.
Ольга Степна, дружина учасника російсько-української війни.
У червні я проходжу співбесіду, а вже в липні отримуємо фінансування в розмірі 500 000 гривень. У нашому бізнес-плані ми детально описали, на що плануємо витратити ці кошти, включаючи придбання автомобіля для перевезення основних матеріалів, зокрема фанери, яку також зазначили. Крім того, ми плануємо закупівлю велюру, оргскла та оформлення автомобіля брендуванням.
Крім того, ми організували робочі місця та найняли двох працівниць – це одна із вимог гранту. Тепер ці дівчата старанно готують майбутні вітрини. Валерія колись завітала сюди, щоб оформити замовлення для свого батька.
Валерія Андросова, працівниця компанії:
Він раніше працював у Міністерстві внутрішніх справ і мав певні нагороди, які також зберігав. Схоже, що вони були в коробці з-під взуття. Так от, я знайшла інформацію про цю компанію через рекламу, а потім дізналася, що їм потрібні співробітники, і вирішила подати заявку на роботу.
Власниця компанії зазначає, що отриманий грант відкрив нові горизонти для розвитку. Тепер їхня сім'я має намір придбати ще один верстат, оскільки вже не встигає обробляти всі замовлення.
Ольга Степна, дружина учасника російсько-української війни.
Ми хочемо вже придбати лазерний станок, бо відчуваємо потребу в цьому дуже, що одного лазерного станка не вистачає. Замовлення є і асортимент також розширюємо, бо хочемо більше людей працевлаштувати і відкрити як другу лінію, бо плануємо ще відкрити магазин шоурум.
Отримані від держави грантові кошти майже всі повернуться в бюджет у вигляді сплачених податків. І це вигідно і підприємцям, і державі, кажуть у мінекономіки. За два роки роботи можливості для ветеранів розширили, а ще запровадили програми для молоді.
Тетяна Бережна, яка обіймає посаду заступника міністра економіки України:
Особа віком від 18 до 25 років має можливість подати заявку на отримання гранту в розмірі 150 000 гривень, не створюючи при цьому жодних робочих місць, а займаючись лише власною діяльністю.
В даний час у міністерстві займаються вдосконаленням процесу надання грантів для ключових соціальних напрямків.
Тетяна Бережна, яка обіймає посаду заступника міністра економіки України:
Наприклад, ми розглядаємо розширення мережі дитячих садочків та інших форм догляду за дітьми, щоб забезпечити доступ до таких послуг для більшої кількості малюків. Це, у свою чергу, дозволить батькам легше повернутись до роботи. Тому ми активно займаємось цими змінами. Однак хочу підкреслити, що на даний момент наша увага також зосереджена на збільшенні розміру грантів для прифронтових регіонів.
Невдовзі мешканці Харківської, Донецької, Сумської, Чернігівської та Запорізької областей зможуть претендувати на більші грантові суми.