В Україні було припинено шість схем, які використовували ухилянти за допомогою депутатів та територіальних центрів комплектування.
В результаті операції було затримано десятьох осіб, які організували цю схему. Вони сприяли чоловікам у уникненні призову, використовуючи підроблені документи, за що отримували хабарі в розмірі від 3 до 20 тисяч доларів.
Служба безпеки України разом із Національною поліцією викрили шість нових схем, що дозволяли ухилятися від мобілізації та незаконно виїжджати за межі країни чоловікам призивного віку. Серед затриманих опинилася депутатка міської ради та представники територіальних центрів комплектування. Про це повідомила пресслужба СБУ в четвер, 14 листопада.
Загалом затримано десятьох організаторів оборудок. За хабарі від 3 до 20 тис. доларів вони допомагали чоловікам сховатися від призову на підставі підроблених документів.
У Чернігівській області було виявлено депутатку міської ради, яка допомагала незаконно зараховувати військовозобов'язаних на навчання в місцевий коледж. Таким чином, ухилянти мали змогу уникнути призову, ставши студентами передвищої фахової освіти.
На Хмельниччині військова контррозвідка СБУ затримала на хабарі керівника відділу районного ТЦК, який "відмазував" призовників від мобілізації через підробку медвисновків.
На Донеччині викрито ще одного очільника відділу районного військкомату, який також "списував" ухилянтів з військового обліку на підставі фіктивних довідок ВЛК.
У Сумській області було розкрито діяльність двох засновників благодійної організації та їхніх спільників, які виготовляли підроблені документи для ухилянтів, видаючи їх за волонтерів для виїзду за кордон.
В Одеській області були затримані колишній заступник керівника державного морського порту та діючий співробітник цієї установи, які займалися продажем підроблених довідок про інвалідність для військовозобов'язаних. Для виготовлення цих фальшивок злочинці залучали знайомих медиків з місцевої медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
У Черкасах було затримано рецидивіста, який видавав себе за військового і за гроші обіцяв ухилянтам госпіталізацію в лікарню з підробленими "серйозними" діагнозами. Після цього, на основі фальшивих медичних документів, чоловіків "знімали" з військового обліку.
На даний момент підозрюваним висунуто обвинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу України, що стосуються вчинених правопорушень.
Нині зловмисникам загрожує до десяти років тюрми з конфіскацією майна.
Раніше на Івано-Франківщині викрили двох правоохоронців та мешканця Буковини, які переправляли через кордон чоловіків призовного віку.
Крім того, Служба безпеки України разом із слідчими Національної поліції виявили та зупинили нові способи ухилення від мобілізації, що функціонували в різних областях країни з залученням МСЕК.
У Вінницькій області правоохоронці виявили іноземця, який організував незаконний виїзд призовників за межі країни.