Україну розділять на дев'ять макрорегіонів: як виглядатиме нова мапа та які наслідки це матиме.
До кінця 2025 року Україна представить Європейському Союзу нову версію пропозиції стосовно статистичних макрорегіонів. У документі передбачено формування дев'яти макрорегіонів. Водночас, це не матиме жодного впливу на адміністративний поділ, органи місцевого самоврядування та місцеві ради.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Зазначимо, йдеться про номенклатуру територіальних одиниць для статистики (NUTS), яку використовують в європейських країнах для збору, складання та розповсюдження гармонізованої регіональної статистики.
Україна здійснює поділ для ефективної роботи з структурними фондами Європейського Союзу та механізмами Фонду згуртованості. "Ми встановили конструктивну взаємодію з Держстатом з цього приводу", - зазначив депутат.
Яка структура пропонується?
Макрорегіон 1: Сумщина, Харківщина та Чернігівщина.
Макрорегіон 2: Донецька та Луганська області.
Макрорегіон 3: Дніпропетровська область, Запорізька область.
Макрорегіон 4: Миколаївська область, Одеська область, Херсонська область, Крим.
Макрорегіон 5: Вінницька область, Тернопільська область, Хмельницька область.
Макрорегіон 6: Київська область і місто Київ.
Макрорегіон 7: Закарпатська область, Івано-Франківська область, Львівська область, Чернівецька область.
Макрорегіон 8: Волинь, Рівненщина та Житомирщина.
Макрорегіон 9 включає в себе Полтавщину, Кіровоградщину та Черкащину.
"Хочу підкреслити декілька важливих моментів: це не ставить під сумнів роботу Міністерства розвитку громад та територій України та експертів, які займаються питаннями безпеки макрорегіонів, що є основою державної регіональної політики. Ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення відповідної постанови. Ніякі ради чи адміністрації на рівні макрорегіонів створюватися не будуть. Обласні ради та адміністрації збережуть всі свої повноваження", - зазначив Безгін.
Одночасно вивчається варіант створення проектних офісів на цьому рівні, які б займалися європейськими програмами. Це може включати або заміну, або перетворення існуючих агенцій регіонального розвитку.
Як повідомляв OBOZ.UA, для модернізації та оновлення Державної стратегії регіонального розвитку (ДСРР) було залучено 300 фахівців з 60 різних організацій. Це дозволило сформувати комплексний та узгоджений підхід до питання регіонального розвитку.