Для відновлення Україні необхідно 524 мільярди доларів - Радіо Максимум

Привітання з Днем ангела Юлії 2025: вірші, смс і проза на іменини

Для відновлення України протягом наступних десяти років буде потрібно 524 мільярди доларів, що на 38 мільярдів перевищує попередні оцінки.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, посилаючись на звіт Світового банку - ЗМІ

Держава визначила ключові принципи відбудови: безпечність, енергоефективність, безбар'єрність та інклюзивність. Основний підхід - "build back better". Головне - розпочати відновлення вже зараз, адже це впливає на рівень життя, повернення громадян та економіку.

У звіті, підготовленому Світовим банком, ідеться про 348 ключових проєктів, загальна вартість яких складає 17 мільярдів доларів. З цієї кількості 127 проєктів вже отримали фінансування, яке повністю або частково становить 7 мільярдів доларів.

Згідно з попередніми даними, прямі втрати української інфраструктури досягли 170 мільярдів доларів. Найбільше ушкодження зазнали житлові будівлі, транспортна система та енергетичний сектор.

Загальні втрати в житловій інфраструктурі становлять 60 мільярдів. Найсерйозніші руйнування зафіксовані в Донецькій, Харківській, Луганській, Київській, Чернігівській та Херсонській областях.

Транспортна інфраструктура понесла збитки у розмірі 38,5 мільярдів доларів. Було пошкоджено більше ніж 26 тисяч кілометрів автомобільних доріг, що оцінюється в 28,3 мільярда. Залізничний сектор зазнав втрат на суму 4,3 мільярда, порти — 0,85 мільярда, а авіація — 2 мільярди. Втрати у приватному транспорті становлять 2,2 мільярда доларів, що охоплює 260 тисяч автомобілів.

Збитки в енергетичному секторі становлять 14,6 млрд. грн. Серед пошкоджень — Каховська та Дніпровська гідроелектростанції, а також Трипільська і Зміївська теплові електростанції. Внаслідок руйнувань постраждали також генераційні об'єкти, підстанції та інфраструктура нафтогазового комплексу.

Збитки в промисловому секторі, будівництві та сферах обслуговування досягають 14,4 мільярда.

Витрати на освіту оцінюються в 7,3 мільярда. Більше 4000 освітніх установ зазнали руйнувань або пошкоджень, включаючи 229 шкіл, 110 дитячих садків та 97 університетів.

Сфера охорони здоров'я зазнала втрат у розмірі 4,3 мільярда. У результаті постраждали 1 984 медичних заклади, з яких 301 було повністю зруйновано. Найбільші збитки зафіксовані в Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях. Окупанти знищили 273 автомобілі "швидкої допомоги", ще 80 були викрадені.

Культурна спадщина, а також спортивні і туристичні об'єкти зазнали збитків у розмірі 4 мільярдів. Відомо, що російські війська пошкодили 1390 пам'яток культури та 2205 об'єктів культурної інфраструктури в 18 регіонах, включаючи Київ. Найбільші втрати спостерігаються у Харківській (325 об'єктів), Херсонській (269), Донецькій (164), Одеській (158), Київській (98), Чернігівській (65), Запорізькій (63) та Львівській (60) областях.

Житлово-комунальна сфера зазнала втрат у розмірі 3,5 мільярда. Знищено 925 котелень, 214 теплових станцій і більше 354 км теплових мереж.

Цифрова інфраструктура і телекомунікаційний сектор понесли втрати в розмірі 1,2 мільярда.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.