У Тернополі запрацював реабілітаційний центр мережі RECOVERY, призначений для відновлення поранених військовослужбовців.
У Тернополі відкрився новий інноваційний реабілітаційний центр RECOVERY, призначений для українських захисників та захисниць, які отримали поранення в процесі бойових дій. Це вже 17-й заклад у рамках національної мережі RECOVERY, заснованої Віктором і Оленою Пінчуками з метою підтримки Сил безпеки та оборони.
Проєкт RECOVERY є прикладом успішної співпраці між державними структурами та приватним сектором, де благодійні організації сприяють створенню інноваційних реабілітаційних центрів на базі державних медичних закладів. Зокрема, в одній з провідних лікарень Тернополя завдяки цьому проєкту було відкрито сучасний реабілітаційний центр, який відповідає міжнародним стандартам у сфері технологій та інклюзії. Щорічно понад 1 000 військових зможуть отримувати в цьому центрі RECOVERY безкоштовну, високоякісну та науково обґрунтовану реабілітаційну допомогу.
На зустрічі з військовими, які проходять реабілітацію в тернопільському центрі, засновник ініціативи RECOVERY Віктор Пінчук наголосив:
"Завершити реабілітацію наших героїв і героїнь не можна буде ще багато років, тому що багатьом із них треба все життя над цим працювати. Реабілітація -- один із дуже важливих компонентів і після припинення вогню, гарячої стадії війни. Ми віримо, що це не за горами".
"Ми вважаємо надзвичайно важливим продовжувати розвиток системи реабілітації. Це необхідно для того, щоб суспільство та країна усвідомлювали, що наші герої та героїні жертвують значною частиною свого здоров'я в цій війні," -- зазначив він.
У лікувально-реабілітаційній зоні центру RECOVERY в Тернополі, яка розмістилася на першому поверсі, створено велику залу фізичної терапії, кабінети ерготерапії, психологічної підтримки, асистивних технологій, фізіотерапії, магнітотерапії, лазерної терапії, масажу, терапії мови й мовлення.
Список інноваційних тренажерів та обладнання центру RECOVERY охоплює широкий діапазон функціональних розладів, включаючи ті, що виникли в результаті вогнепальних поранень та мінно-вибухових травм.
Кабінети фізичної реабілітації тернопільського центру RECOVERY обладнані технологією віртуальної реальності (VR), яка забезпечує інтерактивний зв'язок із пацієнтами. Це обладнання сприяє інтеграції ігрових елементів у процес реабілітації, що, в свою чергу, посилює інтенсивність тренувань і пришвидшує відновлення. Вправи, орієнтовані на досягнення конкретних цілей, підвищують мотивацію, а вбудовані аналітичні програми дозволяють ефективно контролювати прогрес пацієнтів і оцінювати результати rehabilitації.
Окрім VR-технологій, до переліку обладнання, яким устаткували центр, входять системи для тренування координації, рівноваги, відновлення ходи, мобільний монітор життєвих функцій, пристрої для зменшення болю, запалення та для стимуляції загоєння.
Весь простір центру спроектовано відповідно до міжнародних стандартів інклюзивності: тут є широкі дверні отвори, відсутні пороги, антиковзке покриття, поручні в коридорах, а також спеціально обладнані санвузли та душові. Усе це створено для забезпечення зручного пересування та безпечного перебування пацієнтів.
Стаціонарне відділення на другому поверсі складається з медичного поста та 12 комфортних палат, кожна з яких обладнана електричними функціональними ліжками, спеціалізованими меблями та доступним санвузлом з душовою кабіною.
Це створює можливості для мультидисциплінарної команди реабілітації, до складу якої входять лікарі з фізичної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопеди та масажисти, щоб надавати кваліфіковану підтримку військовослужбовцям.
У реабілітаційному центрі RECOVERY військові, які зазнали ампутацій, черепно-мозкових травм та ушкоджень опорно-рухового апарату, навчаються заново ходити. Завдяки сучасним технологіям та повністю адаптованому середовищу, ми пропонуємо їм не лише реабілітацію, а й новий шанс на життя. Кожен їхній успіх — це маленька перемога, яка наближає до великої мети: відновити повноцінне життя тим, хто віддав усе за нашу свободу, — зазначила Ірина Камишна, доктор медичних наук, професор і керівник реабілітаційного центру RECOVERY у Тернополі.
Нині в Україні функціонують 17 центрів RECOVERY: у Вінниці, Дніпропетровській області (три заклади), Києві (два заклади), Луцьку, Львові, Одесі (два заклади), Полтаві, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях та Чернігові. Загалом понад 23 000 військових уже отримали реабілітаційну допомогу в центрах мережі RECOVERY.