ТОП-5 спеціальностей, які матимуть найбільший попит в Україні в 2025 році.
На 9 травня 2025 року на "Єдиному порталі вакансій" налічувалося 239 тисяч діючих вакансій.
Дослідження інформації, що надається Державною службою зайнятості та провідними платформами для пошуку роботи, дає змогу виокремити п'ять основних секторів, які характеризуються найвищою кількістю відкритих вакансій.
Кваліфіковані робітники: Ця категорія очолює список за кількістю пропозицій. Особливо гостро відчувається потреба у водіях, слюсарях, швачках, електриках та електромонтерах.
Область комерції: Роздрібна торгівля продовжує залишатися одним із ключових сегментів економіки, що забезпечує постійно високий попит на фахівців у сфері продажів.
Сектор послуг: Попит на професіоналів у сфері обслуговування залишається високим. Серед найбільш популярних спеціальностей можна виділити кухарів, охоронців, офіціантів та пекарів.
Професіонали та фахівці: Зберігається значний попит на висококваліфікованих спеціалістів, зокрема бухгалтерів, інженерів, лікарів, фармацевтів, технологів, вчителів та економістів.
Непрофесійні працівники: Для здійснення допоміжних завдань завжди знадобляться вантажники, прибиральники, складські працівники та підсобні робітники.
За інформацією, наданою Державною службою зайнятості в інтерв'ю для РБК-Україна, найбільш відчутний дефіцит спостерігається серед кваліфікованих робітників. Крім того, існує суттєва потреба в медичних працівниках різних спеціалізацій, зокрема сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.
За прогнозами ДСЗ, професії, які мають попит сьогодні, залишатимуться затребуваними й до кінця 2025 року.
Найзначніший недолік робочої сили відзначається серед кваліфікованих спеціалістів. Компанії в різних секторах економіки стикаються з нестачею слюсарів, електриків, зварювальників та інших професіоналів з технічними вміннями.
У квітневому аналітичному звіті кадрового порталу Work.ua за 2025 рік зазначено, що найпопулярнішою категорією вакансій продовжують бути "Робочі спеціальності та виробництво". Для тих, хто шукає роботу, доступно 18 тисяч оголошень про вакансії.
Другою за популярністю є галузь "Сфера обслуговування", де на порталі представлено 17,5 тисяч вакансій.
Зображення: у яких сферах спостерігається найбільший попит на працівників (work.ua)
Згідно з інформацією, отриманою від Work.ua, у квітні 2025 року середній рівень заробітної плати в Україні становив 24 500 гривень.
Медичні фахівці, які користуються великим попитом на ринку праці, отримують середню заробітну плату в розмірі 27,5 тисяч гривень.
Якщо мова йде про лікаря загальної практики в державній медичній установі, його заробітна плата може становити близько 20 тисяч гривень. У приватних клініках, як правило, зарплата коливається в межах від 20 до 30 тисяч гривень.
Одеський Центр первинної медико-санітарної допомоги №3 оголошує набір на посаду сімейного лікаря з окладом від 20 до 25 тисяч гривень.
Для вузьких спеціалістів, таких як анестезіолог, середня заробітна плата в оголошеннях про роботу становить 24 тисячі гривень. Хірурги можуть розраховувати на 35 тисяч гривень, тоді як невропатологи та психіатри отримують в середньому по 25 тисяч гривень. Що стосується медсестер, то їхня середня зарплата в Україні складає 19 тисяч гривень.
За однією з найбільш дефіцитних вакансій слюсаря середня зарплата становить 25 тис. грн.
До прикладу, компанія у Київській області шукає слюсаря за складання мінітракторів та квадроциклів. Для робітників проводять навчання і пропонують зарплату від 35 до 45 тис. грн.
Снимок экрана с сайта work.ua
Серед спеціалістів, що мають відповідну кваліфікацію, особливо популярні швачки. Для цієї позиції компанії готові запропонувати середню заробітну плату у розмірі 23,5 тисяч гривень.
Шукають закрійників, операторів швацьких верстатів, майстрів із ремонту одягу із досвідом. Одне зі столичних ательє шукає фахівця з досвідом від 2 років та пропонує зарплату від 35 до 44 тис. грн.
Вакансія продавця завжди входить до ТОПу найзатребуваніших. Рівень оплати праці в середньому по Україні, за даними Work.ua, становить 20 тис. грн. Водночас за цією вакансією зарплата може складатися зі ставки та проценту від продажів.
Кваліфікованим кухарям з досвідом, які претендують на посади шеф-кухаря або сушефа, пропонують заробітну плату в межах 50-60 тисяч гривень. У той же час, в закладах швидкого харчування середній рівень зарплати кухаря становить близько 21 тисячі гривень.
Наприклад, в Києві кухарі, які займаються випіканням піци, можуть розраховувати на заробіток від 25 тисяч гривень.
Варто зазначити, що майже половина (44%) вакансій на Work.ua у квітні 2025 не вимагали від кандидатів досвіду роботи. Роботодавці, намагаючись подолати кадровий дефіцит, готові наймати новачків та студентів і вкладати кошти в їхнє навчання.
Незважаючи на загальне збільшення кількості відкритих вакансій, ситуація в різних регіонах залишається неоднорідною. У прифронтових зонах спостерігається зниження обсягу пропозицій працевлаштування, тоді як в більш тихих областях, таких як Кіровоградська, Чернігівська та Волинська, кількість вакансій продовжує зростати.