Темпи атак російських сил збільшилися: аналітики ISW роз'яснили, чи слід хвилюватися.
Останнім часом агресори здобувають певні досягнення на сході.
Протягом останніх тижнів війська російської окупації змогли активізувати свої наступальні дії на українському фронті. Однак, незважаючи на це, їхній прогрес залишається повільним, і вони продовжують вести позиційну війну.
Як повідомляється у звіті американського Інституту вивчення війни, публікації західних ЗМІ, у яких порівнюють наступи у вересні 2024 року та на початку вторгнення, вводять людей в оману. Зокрема, у березні 2022 року загарбники просувалися зі середньою швидкістю 1265 квадратних кілометрів на день. Сьогодні ж це - близько 14 квадратних кілометрів на день, що у приблизно 90 разів менше.
Також слід зазначити, що два роки тому ворог здійснював швидкий наступ вглиб нашої держави, тимчасово захопивши великі території Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Проте, наступні атаки відрізняються більш дрібномасштабним, локальним і тактичним характером.
Згідно з думкою аналітиків, хоча останнім часом загарбники демонструють певні успіхи на сході, порівняння їхніх "досягнень" з початком вторгнення може створити хибне враження про їхні останні виграші.
Станом на 1 жовтня цього року, противник захопив населений пункт Вугледар, продовжив просування на північ і північний захід від міста, а також досяг значних тактичних успіхів у районі Селидово, яке розташовано на південний схід від Покровська. Ці успіхи тактично значимі, але вони не відображають загального збільшення темпів наступів країни-агресорки по всьому фронту. Так, більша частина лінії зіткнення залишається відносно нерухомою. При цьому останні досягнення окупантів не перевищують на два порядки темпи їхнього наступу на першому етапі війни.
Згідно з аналізом Інституту вивчення війни, теперішня ситуація вказує на те, що ворог прагне прискорити свої механізовані дії перед настанням осінніх злив.
Згідно з останніми звітами DeepState, противник захопив Богоявленку і Новоукраїнку, а також здійснив просування в Селидовому та Ясній Поляні.
Генерал-майор Збройних сил України Дмитро Марченко висловив думку, що українські позиції на фронті в Донецькій області зазнали серйозних втрат.
Командир 2-го штурмового батальйону Третьої окремої штурмової бригади, Дмитро Кухарчук, визнав, що ніхто не має визначеного плану, як Сили оборони можуть досягти кордонів України, які існували у 1991 році.