Правоохоронні органи виявили ще шість схем ухилення від мобілізації, які діяли в різних регіонах.

Служба безпеки України та Національна поліція виявили ще шість схем, спрямованих на ухилення від військової служби.

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували шість нових схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призивного віку.

За результатами комплексних заходів у різних регіонах України затримано 10 організаторів оборудок. За хабарі від 3 до 20 тис. доларів вони допомагали чоловікам сховатися від призову на підставі підроблених документів.

У Чернігівській області було викрито депутатку міської ради, яка посприяла нелегальному зарахуванню військовозобов'язаних на навчання в один із місцевих коледжів.

Таким чином, ухилянти мали шанс уникнути призову, якщо були студентами закладів передвищої фахової освіти.

У Хмельницькій області співробітники військової контррозвідки СБУ затримали начальника відділу районного ТЦК, який за хабарі допомагав призовникам уникати мобілізації, фальсифікуючи медичні висновки.

У Донеччині було затримано ще одного керівника відділу районного військового комісаріату, який займався "виключенням" ухилянтів з військового обліку, використовуючи підроблені довідки військово-лікарської комісії.

У Сумській області було викрито двох засновників благодійної організації та їхніх спільників, які виготовляли підроблені документи для ухилянтів, що бажали виїхати за кордон під виглядом волонтерів.

В Одеській області затримано ексзаступника керівника державного морпорту та чинного працівника установи, які продавали військовозобов'язаним підроблені довідки про інвалідність. Для виготовлення фальшивки ділки використовували знайомих лікарів з місцевої МСЕК.

У Черкасах викрито рецидивіста, який прикидався військовим і за гроші пропонував ухилянтам госпіталізацію з фейковими "тяжкими" діагнозами. Потім на підставі фіктивних лікарських документів чоловіків "списували" з військового обліку.

На даний момент особам, які перебувають у справі, висунуто підозри у зв'язку з вчиненими правопорушеннями відповідно до таких статей Кримінального кодексу України:

▪ ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);

▪ частина 3 статті 368 (визнання пропозиції, обіцянки чи отримання незаконної вигоди посадовою особою);

▪ ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);

▪ частина 1 статті 366 (підробка документів у службових цілях);

▪ частина 4 статті 368-3 (надання неправомірної вигоди посадовій особі юридичної особи приватного права, без огляду на її організаційно-правову форму, вчинене повторно або за попередньою змовою групи осіб);

▪ частини 2 та 3 статті 369-2 (недобросовісне використання впливу).

Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.