Наказ Міністерства освіти і науки щодо дистанційного навчання буде скасований: які причини цього рішення і в чому полягають його недоліки.

Коли буде скасовано розпорядження Міністерства освіти і науки та які ще зміни заплановані?

У своєму нещодавньому зверненні до громадян Федоров розповів, що брав участь у засіданні депутатської фракції "Слуга народу", яке проходило в парламенті за участю президента, керівника фракції та народних обранців.

Він зазначив, що в новому уряді йому запропонували зайняти посаду першого віце-прем'єра та міністра цифрової трансформації.

У зв'язку з цим, чиновник поділився ключовими завданнями, які планує реалізувати найближчим часом. Він особливо акцентував увагу на освітньому секторі.

"Маємо на меті зміцнити Міністерство освіти та здійснити його перетворення. Потрібно зробити все можливе для досягнення визначених цілей," - підкреслив Федоров.

Він зазначив, що протягом останніх кількох років міністерство досягло значних успіхів.

"І підземні школи будуються, і зараз закон про профтехосвіту приймається, індивідуальні освітні траекторії прийняті. І програма для абітурієнтів "Гроші ходять за студентами". І НУШ розблоковано", - зауважив урядовець.

Серед досягнень МОН він згадав також "безпрецедентне фінансування освіти".

"Цього року вчителям підвищили заробітну плату, і, як зазначив міністр, з 1 вересня відбудеться наступний етап цього підвищення в рамках програми."

Він зазначив, що "здійснюється чимало дій, проте існує багато запитань від депутатів та громади, які слід оперативно вирішити в контексті нової трансформації та наступного етапу".

"У п'ятницю (завтра, 18 липня, - Ред.), наприклад, буде скасований наказ №1112, до якого є багато питань у громад і депутатів", - наголосив Федоров.

Він підкреслив, що разом з депутатами продовжить шукати рішення: "як реалізувати поставлені завдання, повернути дітей до офлайн-формату навчання у безпечних школах, а також як надолужити всі ті знання, які були втрачені за останні кілька років, зокрема під час COVID та повномасштабної війни, для наших дітей".

Відповідно до слів урядовця, окремим аспектом обговорення стало питання спеціалізованих навчальних закладів.

"Цьому питанню слід приділити особливу увагу та зосередитися на ньому. Проте наразі я не спостерігаю жодних змін у цій сфері. Як тільки я детальніше розберуся в ситуації, ми підтримаємо ті спеціалізовані школи, які активно функціонують. Далі ми будемо формувати політику в цьому напрямку, щоб забезпечити підтримку нашим дітям, які потребують особливого догляду," – зазначив Федоров.

Також він зазначив, що "існувало чимало запитів стосовно вищої освіти та процесу об'єднання університетів".

"Ми також плануємо змінити наші методи", - підкреслив міністр.

Насамкінець він повідомив, що команда МОН також зазнає змін.

"Обов'язково ми будемо посилювати команду Міністерства освіти. Будуть певні зміни в цьому напрямку", - підсумував Федоров.

Наказ Міністерства освіти і науки України №1112, виданий 7 серпня 2024 року, стосується затвердження правил та умов отримання загальної середньої освіти в комунальних навчальних закладах під час воєнного стану в Україні.

Він, зокрема, окреслює характеристики організації очного, "змішаного" та дистанційного навчання для дітей в умовах війни.

Відповідно до зазначеного документа, отримання загальної середньої освіти в очному (денному) форматі (включаючи використання "змішаного" підходу) здійснюється за таких умов:

Водночас на територіях Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей (за винятком тимчасово окупованих зон) проведення такого навчання можливе за таких умов:

Якщо ж заклади освіти не відповідають необхідним під час війни вимогам, вони організовують здобуття загальної середньої освіти за дистанційною формою.

Тим часом харківський міський голова Ігор Терехов повідомив, що цей наказ МОН поставив під загрозу освіту тисяч українських дітей, адже:

"Уже завтра буде скасовано рішення, яке поставило під загрозу освіту тисяч українських дітей. Це стосується тих, хто змушений був залишити свою країну, хто рятувався від війни, а також тих, хто прагнув продовжувати навчання в українських школах — з рідними вчителями, українською мовою та товаришами по класу," — підкреслив він у своєму дописі на Facebook.

Пост Терехова (екранна зображення: facebook.com/ihor.terekhov)

Одночасно Федоров зазначив, що скасування наказу МОН №1112 не вплине на можливість проведення дистанційного навчання.

"Дистанційне навчання не скасовуватимуть. Безпека дітей - наш ключовий пріоритет. Ми живемо в умовах війни, тому дистанційне навчання залишиться елементом освітнього процесу", - повідомив він у своєму Facebook.

Чиновник зазначив, що високий рівень якості дистанційного навчання є основним пріоритетом.

"Міністр зазначив, що офлайн-навчання можливе лише за умови забезпечення безпеки дітей."

Крім того, він пояснив мету та необхідність скасування наказу МОН.

"Місцеві громади та депутати висловлюють протест проти можливого закриття шкіл у зонах, що знаходяться поблизу лінії фронту, де кількість учнів у класах не відповідає встановленим нормам. З цієї причини наказ №1112 буде скасовано," – повідомив Федоров.

Насамкінець він нагадав, що Україна будує підземні школи та сучасні укриття - щоб діти могли навчатися офлайн безпечно за будь-яких умов.

"Ми будемо й надалі працювати над досягненням нашої мети, орієнтуючись на потреби та побажання учнів, їхніх батьків і вчителів," - зазначив представник уряду.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.