Підроблені документи, корупційні схеми, хабарництво: як парламентарі та військові посадовці сприяли ухилянтам.

Служба безпеки України та Нацполіція провели серію гучних затримань: викрито шість нових схем, за допомогою яких українські чоловіки призовного віку намагалися уникнути мобілізації або нелегально виїхати за кордон. Серед затриманих опинилися депутатка міськради, чиновники військових комісаріатів, колишні керівники портів та інші організатори.

В Україні виявлено значну схему торгівлі підробленими документами.

У Чернігівській області депутатка міської ради була замішана в схемі, що дозволяла чоловікам формально вступати до місцевого коледжу. Це давало їм статус студентів, який дозволяв уникнути призову на військову службу. Її послуги виявилися надзвичайно популярними, а вартість такого "сервісу" досягала декількох тисяч доларів.

У Хмельницькій області було викрито керівника районного військового комісаріату, який потрапив у скандал через хабарництво. За певну суму грошей він виготовляв підроблені медичні документи, які підтверджували непридатність чоловіків до військової служби. Подібна схема також функціонувала в Донецькій області, де інший керівник військкомату за допомогою фальшивих довідок "вибував" чоловіків з обліку, що дозволяло їм уникнути призову.

Сумщина вразила ще більшою "винахідливістю": двоє керівників благодійного фонду разом зі спільниками видавали ухилянтів за волонтерів, оформлюючи для них фальшиві документи, які дозволяли виїжджати за кордон без проблем.

В Одеській області виявилася схема, в якій були залучені колишній директор морського порту та один із його підлеглих. Вони займалися продажем підроблених медичних сертифікатів про інвалідність, використовуючи свої контакти з лікарями місцевої медико-соціальної експертної комісії. За отримання такої "інвалідності" споживачам доводилося викладати значні суми грошей.

У Черкасах затримали рецидивіста, який маскувався під військового та за гроші обіцяв організувати "госпіталізацію" з вигаданими серйозними діагнозами. Після отримання підроблених медичних документів чоловіків "знімали" з військового обліку.

Усі учасники цих схем вже отримали підозри відповідно до статей Кримінального кодексу України, які передбачають суттєву відповідальність — до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Затриманим інкримінують перешкоджання діяльності Збройних сил України, отримання хабарів, фальсифікацію документів та незаконне переправлення осіб через державний кордон.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.