День піхоти Збройних сил України: значення піхотинців у війні з Росією | УНН

Сьогодні, 6 травня, Україна святкує День піхоти своїх Збройних сил, повідомляє УНН.

Подія була започаткована указом Президента у 2019 році.

Саме 6 травня 1648 року стався переломний момент у битві під Жовтими Водами через який козацька армія під керівництвом гетьмана Богдана Хмельницького розгромила військо Польщі.

Старший лейтенант Роман Тлустий з 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" підкреслив на пресконференції "Люди, які захищають нашу землю", що піхота є фундаментом армії будь-якої нації.

"Піхота є справжнім стрижнем, основою, на якій тримається потужність, сила, витривалість та незламний дух Збройних Сил України. Українські піхотинці успішно справляються з усіма завданнями, як у обороні, так і в наступальних операціях", - зазначив Тлустий.

Він зазначив, що реалії на фронті на сьогодні такі, що попри широке використання дронів та роботизованих комплексів піхота залишається незамінною на полі бою, адже БПЛА не можуть охопити й потрібним чином виконати весь спектр завдань, які покладаються на піхотинця.

Крім того, речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін, коментуючи ініціативу "Контракт 18-24", зазначив, що цей проєкт постійно розвивається. Залежно від ситуації на фронті, існує ймовірність розширення кількості бригад, до яких можуть приєднатися добровольці. Він підкреслив, що в умовах повномасштабної війни піхотинець залишається ключовою фігурою у всіх бойових операціях.

Отже, кількість підрозділів, до яких охочі можуть приєднатися в рамках проєкту Міноборони України "Контракт 18-24", зросла з 16 до 24.

Саме під натиском українських солдатів навесні 2022 року війська Росії залишили Київську, Сумську та Чернігівську області.

Піхотинці брали участь у блискавичному контрнаступі в Харківській області восени 2022 року. Тоді військові-піхотинці разом з іншими родами та видами військ України звільнили Херсон.

В даний момент піхотинці разом з іншими військовими підрозділами активно борються за українські території в різних регіонах, зокрема у Сумській області, де російські війська намагаються, використовуючи малі штурмові групи, перенести конфлікт на українську землю.

Міноборони затвердило курс для фахівців із супроводу військовослужбовців05.05.25, 13:35 * 6080 переглядiв

2 травня під час телемарафону Дмитро Дюкарєв, керівник відділу інспекторів прикордонної служби бригади "Форпост", висловив припущення, що незабаром число піхотинців зменшиться в порівнянні з кількістю операторів безпілотних літальних апаратів.

У березні 2025 року в Збройних силах України розпочався новий проєкт під назвою "Лінія дронів", метою якого є вдосконалення технологій безпілотних літальних апаратів.

Згідно з інформацією, наданою міністром оборони Рустемом Умєровим, "Лінія дронів" є проектом, що передбачає розширення найбільш ефективних військових стратегій. Це включає в себе формування "вбивчої зони" на дистанції 10-15 км, що ускладнює просування противника і призводить до втрат, забезпечуючи піхотні підрозділи повітряною підтримкою та захистом.

Однак, як раніше підкреслював старший лейтенант 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс" Роман Тлустий, незважаючи на сучасні умови на фронті та активне застосування дронів і роботизованих систем, піхота продовжує бути незамінним елементом бойових дій.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.