5 травня 2014 року Андрій Білецький створив "Азов": хроніка легенди та рідкісні фотографії з перших днів існування підрозділу.

5 травня "Азов" відзначає 11 річницю з моменту створення. У Третій штурмовій розповіли історію легенди та опублікували унікальні кадри тих історичних днів.

Після арештів та вʼязниць, відомого бою на Римарській, звільнення Харкова "чорні чоловічки" під командуванням Андрія Білецького отримали інсайдерську інформацію: дезорієнтовані турбулентністю в країні українські внутрішні війська покинули базу у Бердянську. Для "Чорного корпусу" -- це шанс заволодіти зброєю військової частини, яку вже розтягують росіяни й сепаратисти. Єдиний легальний спосіб її отримати -- трансформуватися з партизанського загону в міліцейський.

Для націоналістів, ультрасів та хуліганів, які ще вчора вступали в сутички з міліцією, цей розвиток подій став несподіваним і іронічним. Однак вже в перші дні функціонування підрозділу МВС "чоловічки" встигли провести кілька боїв і захопити в полон одного з міністрів оборони так званої "днр". Так поставав легендарний "Азов", -- зазначила Третя штурмова.

Лише через місяць після свого формування новий добровольчий підрозділ звільнив Маріуполь. Командир Білецький зміг переконати скептично налаштоване керівництво дати зелене світло для цієї ризикованої операції. В арсеналі "Азову" на той момент був броньований "КАМАЗ", зенітна установка ЗУ та "Утьос". Серед бійців були молоді добровольці віком від 16 до 18 років. Після успішного звільнення Маріуполя підрозділ продовжив свою боротьбу, звільняючи Марʼїнку, Іловайськ, Широкине у вересні 2014 року, а також виконуючи Павлопіль-Широкинську операцію в лютому 2015 року та беручи участь у інших бойових діях.

Під час затишшя на фронті підрозділ "Азов" активно працював над підвищенням своєї професійної майстерності. Було засновано Військову школу імені Коновальця, введено курси для сержантів, а також розроблено систему рекрутингу та підготовки нових бійців. У результаті, сформований з націоналістів загін став одним із найвищокласніших та найефективніших у своїй сфері.

Під час вторгнення 2022 року підрозділ став лідером у битві за Маріуполь, сформувавши легендарний гарнізон на території "Азовсталі". Водночас ветерани "Азову" активно відбивали атаки на Київщині, Харківщині, Запоріжжі, Херсонщині, Сумщині, Чернігівщині та Дніпропетровщині, а також організовували рятувальні операції для товаришів, які опинилися в оточенні в Приазов'ї.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.