15 кілометрів без перешкод об'єднають Шевченківський і Личаківський райони Львова.

Це змінить тротуари, зупинки, парки та навіть автобуси.

За інформацією пресслужби Львівської міської ради, DailyLviv.com повідомляє про організацію маршруту.

Маршрут довжиною приблизно 15 км з'єднає райони Шевченківський та Личаківський. Всі будівлі, зупинки, парки та громадські простори, що знаходяться уздовж цього шляху, будуть повністю доступними для всіх. Важливо, що при розробці доступних локацій на маршруті враховуються не лише технічні рішення високої якості, а й закладаються глибокі концептуальні ідеї в оформлення просторів, щоб вони стали місцями для відновлення та терапії.

"Безбар'єрність означає перш за все гідність, повагу та комфорт для всіх. Саме тому ми наполегливо працюємо над створенням якісного маршруту, який відповідає сучасним стандартам доступності. Доступність має бути невід'ємною частиною повсякденного життя міста. Це не лише про наявність пандусів і ліфтів, але й про уважність і чуйність до потреб кожного мешканця," - підкреслює Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань доступності.

Згідно з її словами, перша ділянка безбар'єрного маршруту у Львові розташована в Шевченківському районі і проходить від поліклініки на вулиці Мазепи до протезної майстерні на вулиці Миколайчука. Це означає, що маршрут охоплює територію вулиць Миколайчука, Мазепи, П. Орлика, а також Віри, Надії та Любові. Усі об'єкти, які тут розміщені, зокрема поліклініка, лікарні, реабілітаційний центр, Замарстинівський парк, соціальне житло, протезна майстерня, житлові будинки, а також зупинки громадського транспорту, тротуари та дороги, після завершення реалізації проєкту стануть повністю доступними для всіх.

На сьогодні на цій гілці маршруту вже облаштовано доступність до поліклініки на вул. Мазепи, до реабілітаційного центру UNBROKEN, до лікарень святого Пантелеймона та святого Миколая, а також до соціального житла, де мешкають пацієнти, які проходять лікування. Також територія довкола протезної майстерні і сама майстерня є повністю доступними.

У рамках цієї ініціативи планується встановлення 7 пандусів і 22 підйомників у житлових будинках. Завершаться роботи в Замарстинівському парку, де створять інклюзивний майданчик з кардіо- та силовими тренажерами, а також дитячий ігровий простір. Крім того, тут буде облаштовано "терапевтичний сад" між поліклінікою та лікарнею святого Пантелеймона, а також доступні зупинки для громадського транспорту. Вулиці Віри, Надії та Любові також підлягають ремонту. Усі ці об'єкти будуть з'єднані "Лінійним парком" — зеленою пішохідно-велосипедною зоною завдовжки 1,5 км. Уздовж цього парку передбачені зони відпочинку з комфортними вуличними меблями та сучасними скульптурами.

Друга гілка безбар'єрного маршруту Львова - це локація довкола ключових медичних закладів у Личаківському районі. Її можна окреслити вулицями: Личаківська - Пекарська - Патріарха Димитрія Яреми - Академіка Михайла Кравчука - Чернігівська - Тершаковців та Костя Левицького. Тут сконцентровані Військовий госпіталь, діагностичні та реабілітаційні центри, ЦНАП, пенсійний фонд, міський Центр надання послуг учасникам бойових дій, адміністративні установи району.

"На цій території спостерігаємо найвищий попит на забезпечення доступності. Тому ми зосереджуємо свої зусилля на створенні не лише фізичної доступності, а й комфортного, гідного простору для ветеранів та цивільних осіб. Минулого року ми вже реалізували проєкти, такі як безбар'єрний вхід і доступна територія навколо Військового госпіталю, а також реконструювали тротуари на вулиці Чернігівській та облаштували затишний сквер на перетині Чернігівської та Севастопольської вулиць", - ділиться Юрій Лукашевський, голова Личаківської районної адміністрації.

За словами посадовця, у цьому році планується забезпечити доступність на вулиці Костя Левицького, здійснивши ремонт тротуару від Тершаковців до вулиці Студентської. Це важливо, адже в даному районі розташовані ЦНАП, пенсійний фонд та районна адміністрація. Крім того, запланована реконструкція скверу поблизу Центру медичної реабілітації "UNBROKEN", що знаходиться між вулицями Чернігівською та Пекарською. Також буде створено зручний громадський простір на вулиці Тершаковців та ряд інших ініціатив.

Між собою обидві гілки безбар'єрного маршруту Львова сполучаються автобусними маршрутами - № 46 і № 84 та № 47а, на яких курсує низькопідлоговий транспорт.

Важливо зазначити, що ключові проєкти створення доступних локацій в межах безбар'єрного маршруту Львова були розроблені міським Інститутом просторового розвитку. Христина Чорноус, головна архітекторка цього Інституту, підкреслює, що для команди проектувальників було критично важливо не лише запропонувати комфортні інфраструктурні рішення, які відповідають вимогам доступності, але й створити такі простори, що стали б місцями для відновлення та терапії. Це місця, де можна з насолодою зупинитися для відпочинку, провести час із близькими або просто насолодитися самотою.

Наприклад, наша команда працювала над проєктом благоустрою території між реабілітаційним центром UNBROKEN і поліклінікою. Це стало справжнім викликом, адже ділянка розташована на пагорбі. Я вважаю, що ми успішно впоралися із завданням, забезпечивши безбар'єрний доступ завдяки облаштуванню пологих шляхів. У нашому проєкті ми також запропонували створити зони для фізичних занять, облаштувати майданчик для розвитку навичок ходьби, а поруч розмістити терасу, де пацієнти зможуть проводити час зі своїми близькими. Позаду поліклініки ми задумали реалізувати "терапевтичний сад", який стане частиною безбар'єрного маршруту, що з'єднає будівлі лікарні святого Пантелеймона та святого Миколая, реабілітаційний центр UNBROKEN і Замарстинівський парк єдиною безбар'єрною системою. Тут будуть створені зони, що сприятимуть реабілітації: місця для усамітнення, куточки для спілкування в невеликому колі, наприклад, з родиною, а також зони для більшого спілкування, де можна проводити невеликі заходи. Додатково, ми плануємо облаштувати дитячий простір та спортивний майданчик.

А разом з тим, ми запроєктували на цих локаціях зручні елементи доброустрою для людей з інвалідністю. Один з найцікавіших прикладів - це тримачі для милиць, які будуть вбудовані у стільці, столи та тренажери.

"І все це гармонійно зіллється з чудовою природою навколо, яка сама по собі слугує справжньою терапією", - зазначає Христина Чорноус.

Інші публікації

У тренді

dpnews.com.ua

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на dpnews.com.ua

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на dpnews.com.ua

© Деснянська правда. All Rights Reserved.