Чернігівщина за тиждень

2020-08-25 10:09

Менські будівельники реконструюють стадіон у Сосниці

Тендер на реконструкцію центрального стадіону в Сосниці з господарськими та адміністративними будівлями вони виграли цьогоріч у конкуренції з 12 потужними будівельними компаніями. Нині будівельні роботи в розпалі, адже об’єкт мають здати в експлуатацію до кінця цього року. Коштує це задоволення — майже 4,7 мільйона гривень. Стадіон ремонтують у три етапи, починаючи з центрального входу. Обсяг робіт великий: реконструкція трибун, будівель з продажу квитків, господарського й адміністративного приміщень, встановлення огорожі по всьому периметру спортивного об’єкта (а його площа аж три гектари) та монтаж системи відеонагляду. Огорожа —важлива складова, адже територія стадіону раніше була прохідною. Над трибунами встановлять навіси.

Будівельники цінують кожну годину — хочуть завершити роботи раніше від офіційного графіка. Вже милують око оновлені будівлі, зеленіє велика частина огорожі. Розпочали  роботи з вивезення сміття, викорчовування пеньків, кущів і бур’янів. Загалом — понад 300 тонн всілякого мотлоху.

На Чернігівщині визначили «золоті ділянки»

Корюківська міська рада посіла перше місце на Чернігівщині в конкурсі «Золота ділянка». Серед 20 інвестиційних ділянок до другого етапу конкурсу пройшло три. Експертами визначено кращих.

1 місце – Корюківська міська рада.
2 місце – Менська міська рада.
3 місце – Кіптівська сільська рада.

Конкус організований у рамках проєкту Польської допомоги задля розвитку, який триває в семи регіонах України. Його мета – визначення найкращих інвестиційних ділянок в українських регіонах задля підвищення спроможності громад залучати вітчизняні та іноземні інвестиції.

Відкрили фотозону

У Варві відкрили свою унікальну фотозону «Українська садиба». Тепер жителі та гості Варви за бажанням зможуть робити колоритні знімки.

Біля школи встановили «лежачого поліцейського»

У Куликівці напередодні нового навчального року подбали про безпеку дітей. На вулиці Шевченка біля школи встановили примусовий обмежувач швидкості. Комунальники селищної ради зробили розмітку, пішохідний перехід, встановили попереджувальні дорожні знаки. Також облаштували пішохідний перехід від площі до супермаркету «Наш край».

Безкоштовне вивчення англійської мови

У Ніжині організували англомовний клуб «English for Free». Там усі охочі можуть «підтягнути» свій «english», не заплативши ані копійки. Клуб організовано на базі комунального закладу «Ніжинський міський молодіжний центр». Це авторський проєкт Ганни Назаренко. Зараз, із огляду на карантин і невеликі класи центру, навчання там проводять водночас лише для п’яти осіб. Учасниками є люди від 8 до 65 років. Є молодша група, середня, дві старші та дві дорослі. Є додатковий підпроєкт.

Оскільки на базі попереднього опитування стало зрозуміло, що багато хто хоче покращити і розмовну мову, то в суботу стартує «Клуб розмовної англійської мови». Проводитимуть його на вулиці, тому приходити можуть всі зацікавлені, кількість не обмежена. Тут також усе безкоштовно.

Наразі проєкт триває вже близько півтора місяця. Для кожної групи навчання – один раз на тиждень, оскільки зараз у приміщені можна зібрати мало людей через наявні обмеження. «Робочі» дні клубу – середа, п’ятниця, субота, а також ще розмовний клуб за бажанням. Наразі охочих вистачає, через це вже створюються резервні групи для навчання.

Жах у Чернігівському районі

У Новому Білоусі невідомі вбили дорослого лебедя та пташеня, які мешкали там на озері. Місцеві та відпочивальники, побачивши, що зграя лебедів не в повному складі, забили на сполох. Небайдужі почали розшукувати свідків, розвішували листівки, а також звернулися до голови Новобілоуської громади за допомогою в пошуках кривдників. Переговорили зі свідками й виявили, що вночі тут відпочивало дві компанії. Перша місцева, а друга — приїжджі. Чергував охоронець земснаряду. Місцеві та охоронець не чули крику лебедів, але підтвердили, що був заїзд третього автомобіля близько 2-ї ночі та його виїзд близько 3-ї.

Згодом у селі все ж таки було знайдено пір’я та рештки одного з лебедів, а потім і розпотрошене тіло пташеняти. Ця пара лебедів жила на ставку біля 7-ми років. Щороку тут виводили своє потомство. Цьогоріч з’явилося шестеро пташенят. Нині біла лебедиця до берега не підпливає, плаває осторонь від людей. Місцеві жителі хвилюються, що після загибелі двох лебедів від рук людини інші птахи до їхнього села більше не повернуться. Орнітологи прогнозів на це також не дають.

Городнянщина та Сосниччина можуть бути з заказниками

Чернігівщина має найбільшу площу заказників в державі. Важливість природоохоронних зон важко переоціннити, відтак в області й надалі працюють над їх розширенням. Так, на розгляді Департаменту екології та природних ресурсів ОДА перебувають клопотання щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення «Потаманський» площею майже 48 гектарів на території Сосницького району та гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «Болото Тупичівське» площею 35 гектарів у Городнянському районі. На сьогодні здійснюється погодження клопотань із землевласниками та землекористувачами земельних ділянок на вказаних територіях.

Крім того, Прилуцькою міською радою подано клопотання щодо зміни меж (розширення) гідрологічного заказника місцевого значення «Приміське». Планується, що площа заповідного об’єкта при цьому збільшиться на 22 гектари.

Європейська лікарня та перспективний завод

Це входить до плану розбудови Батуринської ОТГ. За 10 кілометрів від самого Батурина планують звести сміттєпереробний завод, аналогів якому наразі в Україні немає. Цей завод не спалюватиме сміття, тому він абсолютно безпечний для населення та екології.

До реалізації проєкту, вартість якого 12 мільйонів євро, залучили чеських інвесторів. Усі кошти надаватиме компанія IVP CZ, що спеціалізується на сучасних технологіях сортування та перероблення комунальних відходів. Для цього мають укласти договори з навколишніми великими та малими населеними пунктами, які зобов´яжуться віддавати сміття впродовж 15 років. Зокрема це Бахмач, Короп та інші населенні пункти. Їм не потрібні будуть звалища. Усе перероблятиметься на заводі.

Також проєкт передбачає облаштування на території області як стаціонарних, так і мобільних пресконтейнерів. Особливістю заводу є те, що тут сміття перероблятимуть на RDF-пальне, що на 20% перевищує за калорійністю звичне для всіх вугілля. 45% —це пальне. Решта сортуватиметься на скло, папір та інші матеріали, які можна використовувати повторно. Їх можна продавати до Європи. На звалище йдуть тільки 15% від усього сміття.

Педагоги з Чернігівщини в рейтингу кращих учителів України

Визначили топ-50 фіналістів популярної національної премії для вчителів України — Global Teacher Prize Ukraine. Серед найсильніших вчителів опинилися двоє педагогів з Чернігівщини. Це Людмила Безсмертна та Алла Єрмоленко.
Людмила Безсмертна — з Чернігова. Вона вчителька англійської мови в загальноосвітній школі № 3.

Алла Єрмоленко — зі Сновська. Вчителька історії та правознавства у Сновській школі №1. Переможця оголосять у Міжнародний день вчителя й винагородять призом у 250 тисяч гривень та ще безліччю корисних та приємних подарунків від партнерів. Тож бажаємо успіхів нашим вчителям.

Шість школярів стали стипендіатами

Ними стали четверо одинадцятикласників корюківських шкіл, а також по одному — з Наумівки та Сядриного. Ці діти відзначилися особливими досягненнями у навчанні та позашкільному житті, за що й отримали стипендії розміром від 300 до 4000 гривень.

Найвищу стипендію розміром 4000 гривень отримала Юлія Соляр, срібна медалістка першої міської школи.

Вона — переможниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів Малої академії наук України. Диплом I ступеня Юля виборола, підготувавши роботу з географії. Окрім цього, вона стала переможницею щорічного обласного екологічного конкурсу «Одна планета — одне майбутнє» (у номінації «Північна краса України»). Диплом II ступеня дівчина здобула у Всеукраїнській олімпіаді учнівських дослідницьких проєктів Національного еколого-натуралістичного центру, а диплом III ступеня — за перемогу в обласному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» у номінації «Кращий слайд-фільм».

Золота медалістка четвертої міської школи й вихованка дитячо-юнацької спортивної школи Яна Машталір свою стипендію збирається витратити на подальше навчання. Вона стала переможницею обласного етапу учнівської олімпіади з трудового навчання та обласної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція». Торік дівчина виборола І місце у відкритому чемпіонаті області з бігу на 3000 метрів. Цьогоріч випробувала себе у велоспорті, вирушивши у понад 400-кілометрововий велопробіг «Корюківка рулить», грає у волейбол.

Софія Хроленко закінчила Сядринську школу. Дівчина родом з села Рибинська, навчалася у Сядриному протягом двох останніх років. Стипендію отримала за перемогу в обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології. Цей предмет вважає легким і цікавим. Тому і результати ЗНО з біології у неї найкращі. Софія любить читати книги, займатися вишивкою та поробками з бісеру. А вступати планує в один із вишів Чернігова.

Випускник першої міської школи Олександр Сидоренко свою стипендію заслужив спортивними досягненнями. Лише за минулий навчальний рік хлопець шість разів займав призові місця у відкритому чемпіонаті області в естафетах, бігу на 1500 і 3000 м. Його омріяна спеціальність не пов’язана зі спортом. Каже, бігати можна всюди! Вищу освіту Олександр планує здобути в одному з вишів Чернігова.

Серед стипендіатів — срібна медалістка четвертої міської школи, вихованка ДЮСШ Анастасія Рябчун. Шкільна активістка, танцюристка і спортсменка. Стипендію нині отримала за спортивні перемоги. Тільки за останній рік Анастасія тричі займала призові місця у відкритому чемпіонаті. Це був біг на 100 метрів та естафети. Своє майбутнє Анастасія не пов’язує з професійним спортом. Вона як людина творча приглядається до спеціальностей гуманітарного профілю.

Випускник Наумівської школи Дмитро Сухой теж відзначений стипендією за спортивні досягнення. Хлопець був вихованцем ДЮСШ і показував хороші результати зі штовхання ядра, метання диску, естафет. З третього класу Дмитро займався футболом. Дмитро Сухой став чемпіоном області зі штовхання ядра. Хлопця приваблюють технічні спеціальності. Але і спорт полишати він не планує.

Не старіють душею ветерани

Ветерани футбольного клубу «Десна» продовжують серію матчів з нагоди 60-ти річчя клубу. Днями команда завітала до Ічні, де провела дружню гру з місцевими футболістами. Вболівальники зі стажем, діти з батьками, молодь, спортсмени та звичайні глядачі — захід в Ічні зібрав хорошу компанію. Футболісти Десни показали цікаву гру, а місцеві організатори  підготували гостям сюрприз — смачнну польову кашу, яку по закінченню матчу гравці обох команд з радістю куштували. Не залишилися без подарунків і місцеві дітлахи, які активно брали участь в конкурсах та отримували сувеніри від футбольного клубу.

Проєкт «Сіверщина гостинна»

Він уже успішно реалізовується. В його рамках презентували новий туристичний маршрут «Наше коріння» — зелену садибу родини Мишко. Зауважимо, що подібним проєктам надається фінансова підтримка з обласного бюджету. Отже сільський туризм буде здійснюватись і надалі.

Новини зібрав та підготував Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13