Визначено перших учасників Інкубаційної програми Chernihiv Business Hub

2020-08-18 08:54

У п’ятницю, 7 серпня, було відібрано перших учасників Чернігівського бізнес-інкубатора – освітньої програми, що реалізується на базі Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Business Hub Chernihiv region. Головною метою хабу є розвиток інновацій  на Чернігівщині, а одним із співзасновників проєкту виступає Чернігівська регіональна торгово-промислова палата.

Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов наголосив, що такий проєкт є унікальним не тільки в Чернігівській області, а й в Україні:

– До сьогоднішнього дня ми йшли майже два з половиною роки. Не враховуючи великі інноваційні хаби та стартап-проєкти, такого унікального, як у Чернігові, немає.

Фінансування робіт та стартапів ведеться за рахунок ДФРР, а ідейну підтримку надано європейськими ініціативами.

На першому відборі учасників інкубаційної програми керівниця Chernihiv Business Hub Анастасія Кучерява зазначила, що всі проєкти досить цікаві і мають інноваційну складову.

Олександра Хомик, директорка департаменту економічного розвитку ОДА сказала, що ідеї учасників піднімуть інноваційність економіки. На виході бізнес-проєкти будуть відпрацьовані та готові до запуску.

Кожен проєкт цікавий і неординарний, а журі уважно спостерігало за кожною презентацією. Так, наприклад, до програми увійшов проєкт Єлізавети Дворніченко «GigglesGiggles» – бренд дитячого одягу з лінією у стилі family look за принципами відповідального виробництва та споживання.

Вразив членів журі і проєкт учасника програми Артема Кравченка «3D Дерев’яні панелі». Він пропонує використовувати некондицію, яка залишається на деревопереробних виробництвах у виробництві 3D дерев’яних панелей. Варіантів дизайну безліч: мозаїка, пазли, дизайнерський малюнок чи навіть портрет із декоративних порід дерев. Перевагою перед конкурентами є те, що продукція виготовлятиметься за принципом IKEA – сам придбав і сам змонтував. Усе необхідне є в комплекті, а монтаж зробить навіть підліток.

Або ідея вирощування спаржі від відомого чернігівського блогера Михайла Ілляшика. Більшість споживачів навіть не мають уявлення, що місцевий клімат цілком придатний для промислового вирощування цієї корисної та смачної культури.

Учасники інкубаційної програми матимуть усебічний супровід менторів, тренерів та експертів Чернігівської ТПП. Після презентації та обговорення проєктів кожен член журі виставив свої оцінки, і таким чином було обрано та оголошено переможців першого набору інкубаційної програми.

За більшістю голосів усі учасники потрапили до інкубаційної програми – це 8 проєктів, 3 з яких є командними. Тобто загалом до програми зайшло 12 учасників.

Через 10 тижнів навчання вони повинні розробити бізнес-плани і прорахувати економічні показники своїх проєктів, які захищатимуть уже у фіналі програми.

Поліна МОГІНСЬКА
Фото із соцмереж

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30