КП «Чернігівводоканал» працює відкрито і прозоро

2020-08-17 09:03

Вибори – це не завжди змагальний процес. На жаль, технологія виборів в Україні була і залишається брудною. Коли політична сила, яка заявляє про участь у виборах, не може показати свої досягнення, в хід вступають «брудні технології», направлені на дискредитацію конкурентів. Ви спитаєте, до чого тут КП «Чернігівводоканал»? Звичайно, підприємство не є учасником виборів. Але, з іншого боку, воно підпорядковане Чернігівській міській раді, за місця в якій уже, фактично, розпочалася запекла боротьба. І коли ллють бруд на чинну владу, долітає до комунального підприємства.

Чому «фейкові» викриття йдуть саме через соцмережі

Технологія поширення бруду через соціальні мережі була розроблена дуже давно і унеможливлює як відповідальність за поширену брехню, так і надання відповіді тими, про кого безпосередньо пишуть.

По-перше, соцмережі не підпадають під відповідальність, як ЗМІ. А по-друге, якщо допис оформити у формі запитання, то й поширення недостовірної інформації, начебто, не буде. Але в тих, хто прочитає цей допис, негативний осад обов’язково залишиться.

Так, 4 серпня 2020 року в соціальній мережі Фейсбук з’явилося чергове «викриття корупційних схем» Чернігова. При цьому в дописувача були запитання до КП «Чернігівводоканал» з приводу підключення до нового комунального водопроводу торгово-офісного центру (ТОЦ), що вже багато років зводиться на розі вулиць Київська – П’ятницька. Цей допис набув 15 поширень в різних групах, до яких КП «Чернігівводоканал» навіть не мав доступу, щоби надати якісь коментарі. А це означає, що ті, хто його прочитав, побачили лише картину, намальовану дописувачем, але не дізналися всієї правди.

Найбільша кількість «корупційних схем» оприлюднюється перед виборами

У серпні 2020 року, напередодні виборів, мешканцям Чернігова хочуть піднести чергову «корупційну схему», пов’язану з чинним міським головою Чернігова. А розклад у дописувача такий: якщо довгобуд викупила фірма, до якої має відношення чинний  міський голова, то і реконструкцію вулиці Київської із заміною усіх мереж розпочали саме «під цей об’єкт». Більше того, було поставлене провокаційне запитання: а чи не за гроші бюджету міста прокладено водопровід на сам об’єкт, до якого має відношення міський голова?

Питаннячко «з присмаком» розраховане саме на мешканців Чернігова, які через декілька місяців, під час виборів, мають визначитись із розвитком Чернігова  на найближчі роки. Але при цьому читачам забувають повідомити, що будівництво об’єкту розпочалося ще в  2005 році. У 2009-му це вже був найбільший довгобуд Чернігова. І лише в середині 2018 року, після зміни власника недобудови (ТОВ «Ріел Ко» пов’язують з чинним міським головою), на об’єкті почались будівельні роботи.

Міфи та реалії

Отримання техумов на об’єкт.

Сьогодні, через соціальні мережі, мешканців міста Чернігова намагаються переконати, що через вплив чинного міського голови на нинішнього директора Водоканалу техумови на об’єкт було зроблено задарма.

Такого в КП «Чернігівводоканал» просто не могло бути, тому що техумови видаються виключно після оплати. Відповідно до наявних документів, перші техумови у 2007 році було надано на два роки. Повторно техумови на підключення ТОЦ із терміном «до кінця будівництва» було надано в 2013 році. Наголосимо, що видача техумов здійснювалось за часів, коли містом керував інший голова, а у Водоканалі був інший директор.

В КП «Чернігівводоканал» є бухгалтерські проводки, за якими можна відслідковувати рух коштів. Відповідно до Акту-звірки за виготовлення техумов КП «Чернігівводоканал» в 2013 році отримало 207, 34 грн з ПДВ.

Для довідки: станом на 01.08.2020 вартість виготовлення техумов для юридичних осіб на КП «Чернігівводоканал» коштує 940,00 грн з ПДВ.

Підключення до комунального водогону.

Мешканців міста намагаються переконати, що об’єкт приєднали до водогону за комунальні кошти під час реконструкції мереж. Як зазначали раніше, активне будівництво ТОЦ згасло ще у 2009 році. Але станом на 2007 рік проєктна документація на нього була розроблена, а приєднання до мереж – проведене.

Штрафні санкції

Як це не дивно, але на підприємство, яке дописувач пов’язує з міським головою, було накладено штраф, що був сплачений. Окремо було сплачено за опломбування лічильника та відновлення водопостачання.

Події розвивалися так: при перевірці об’єкту інспекцією КП «Чернігівводоканал» 25.07.2018 було виявлено, що перед гусаком Д=15 мм (єдине місце водопостачання об’єкту) на території будівництва встановлено лічильник, пломба КП «Чернігівводоканал» на якому – відсутня. Відповідно до п.3.4 Договору КП «Чернігівводоканал» було проведено розрахунок витрат води за пропускною здатністю труби і до підприємства застосовано штрафні санкції на суму 6180,30 грн з ПДВ.

Через декілька днів керівник підприємства ТОВ «Ріел Ко» звернувся до КП «Чернігівводоканал» та намагався переконати, що об’єкт тільки-но придбали, а облік водопостачання та пломба на лічильнику – були.

Вже 02.08.2018 інспекцією КП «Чернігівводоканал» було проведено повторну перевірку об’єкту. Відповідно до складеного акту, від магістрального водогону до об’єкту було прокладено дві труби, які в середині недобудови були блендовані, тобто заглушені. Подача води на гусак виконувалась через трубу Д=15 мм та лічильник, слідів пломбування на якому виявлено не було. Після повторної фіксації порушення водопостачання об’єкту було припинено.

03.08.2018 ТОВ «Ріел Ко» було виписано рахунок (штраф) на сплату за безоблікове водокористування на суму 6 180,30 грн. Сплачено рахунок – 31.08.2018. Оскільки сплата штрафу не є підставою для відновлення водопостачання, порушник має сплатити за повторне підключення до мереж та опломбування лічильника води. ТОВ «Ріел Ко» намагалося переконати КП «Чернігівводоканал» у необхідності безкоштовного відновлення водопостачання. Але позиція підприємства в цьому питанні була незмінною. Тільки після того, як Водоканалу було сплачено 350,00 грн за повторне підключення та 245,00 грн за пломбування лічильника, на об’єкті було відновлено водопостачання.

Розрахунки з ТОВ «Ріел Ко»

Починаючи з 10.06.2018, розрахунки КП «Чернігівводоканал» та ТОВ «Ріел Ко» велися відповідно до укладеного договору за рахунками, виставленими підприємством. ТОВ «Ріел Ко» і зараз споживає воду на будівництво в обсягах, визначених договором, та сплачує за неї за показниками лічильника.

Підключення до нового комунального водогону

Під час проведення реконструкції водопроводу, при демонтажі старої труби, всі об’єкти, які були приєднані до водопроводу по вулиці Київській (в т. ч. ТОЦ ТОВ «Ріел Ко»), було від’єднано від централізованого водопостачання та приєднано за тимчасовою схемою. Після реконструкції ділянки водогону на вулиці Київській усіх споживачів було підключено до нової труби.  Будь-яких підстав для того, щоб не відновлювати приєднання ТОЦ ТОВ «Ріел Ко» до комунального водопроводу – не було. Після введення об’єкту в експлуатацію його водопостачання буде виконане встановленим у місті Чернігові порядком.

Після сказаного

Ось, у цілому, вся «корупційна історія», яку однобоко намагаються піднести виборцям, розраховуючи на те, що відповіді не буде. Існує документальне підтвердження того, що в КП «Чернігівводоканал» однакове ставлення до всіх споживачів–суб’єктів господарювання, незалежно від того, яку посаду займають їх власники.

Стосовно проведення реконструкції мереж на вулиці Київській, то проєктна документація розроблялася на підставі аналізу кількості аварійних ситуацій у Чернігові із врахуванням терміну експлуатації мереж. Реконструкція водогону та каналізації жодним чином не пов’язана з будь-яким будівництвом, а викликана лише їх технічним станом.

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»
Фото надані КП «Чернігівводоканал»

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21