У «Спілки жінок Чернігівщини» нова очільниця. А також — почесна голова спілки

2020-08-17 08:20

6 серпня відбулася VIII звітно-виборна конференція ГО «Спілка жінок Чернігівщини», в якій взяли участь 48 делегаток, представниці громадських організацій обласного центру, міст, районів і громад області.

Зібрання привітала секретарка Чернігівської міської ради Наталія Хольченкова. Із звітною доповіддю виступила Ірина Дорожкіна - голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини», яка очолює організацію 27 років. Вона поінформувала про діяльність організації у період із 2016 по 2020 роки.

Про проєкт нової редакції Статуту ГО «Спілка жінок Чернігівщини» доповіла Людмила Канюка – член Президії ГО «Спілка жінок Чернігівщини», голова Правління ГО «Спілка жінок м.Чернігова». В обговоренні питань узяли участь члени Президії ГО «Спілка жінок Чернігівщини», керівниці відокремлених підрозділів організації,  Асоціацій жінок-підприємниць, майстрів, жінок-учених та голови міських і районних жіночих організацій.

На конференції затверджено нову редакцію Статуту ГО «Спілка жінок Чернігівщини», обрано новий склад Президії та її голову. Очолювати організацію довірили Олені Пекуровській – директорці ПрАТ «Чернігівпобутрадіотехніка», регіональній амбасадорці Woman`s Entrepreneurship Day (WED) в Україні, яка багато років виконувала обов’язки заступника голови організації. Ірина Дорожкіна тепер у статусі Почесного Голови Спілки.

Від імені учасників конференції прийнято Звернення до керівних органів партій та громад Чернігівщини про участь жінок у виборах 2020.

Конференція відбулася за підтримки Чернігівської міської ради та інформаційної підтримки генерального медіапартнера — Чернігівської  обласної газети «Деснянська правді», Чернігівської обласної газети «Наш край», КП „Телерадіоагенство «Новий Чернігів» Чернігівської міської ради.

Бліц-інтерв’ю

Анна Пушкар, керівниця студії дитячого розвитку та англійської мови „РозУмка”, голова Асоціації підприємниць при ГО „Спілка жінок Чернігівщини”:

Звітно-виборна конференція стала дуже масштабною подією для нашої жіночої спілки. На ній було затверджено чимало змін — до нашого Статуту насамперед. Також відбулися й зміни в Президії. Маємо нову очі-льницю організації Олену Пекуровську, а наша до цього незмінна керівниця Спілки Ірина Дорожкіна, яку ми любимо й поважаємо, котра багатьом із нас допомогла стати тим, ким ми є сьогодні, залишається Почесною Головою громадської організації. На конференції відзвітувалися всі Асоціації, керівниці всіх підрозділів, було прийняте звернення до партій та влади  стосовно участі жінок у виборах. А також окреслено плани на май-бутнє. Тепер у нас буде більше співпраці із владою, роботи в районах. Маю сказати, що райони звітували дуже масштабно, розповіді про їхні справи просто вражали своїм досвідом, ентузіазмом та натхненням. У рам-ках Асоціації, яку я очолюю, ми продовжуватимемо презентації жіночих бізнесів. Висуватимемо своїх представниць до різних комісій, делегуватимемо наших підприємниць у комітети при владі, проводитимемо су-часне цікаве навчання і обов’язково залишимо роботу онлайн, адже часто на наші заходи не кожен має можливість приїхати до Чернігова. 

Тетяна Роєва, головний редактор видавництва „Країна Мрій” —  КМ Медіа:

Наша конференція була змістовною і стильною —  в плані стилю життя організації „Спілка жінок Чернігівщини”. Абсолютно всіх, хто виступав, було цікаво слухати. Бо звучало все по суті. Такими зустрічами нади-хаєшся, особливо наші жінки з районів були в захваті, бо їм не вистачає подібних заходів, можливості спілкування з коліжанками. Тому ми вирішили частіше виїздити в райони, допомагати організовувати там заходи. Ми обрали нову Голову організації. Зміни потрібні завжди. Це рух до нового. Але Ірина Василівна залишається з нами. Тому й традиції залишаться. Я би хотіла також, щоби ми, особливо після карантину,  зайнялися більше освітою, соціальними питаннями.

Яніна Старікова, власниця СТО „Мотор”, член Президії ГО „Спілка жінок Чернігівщини”:

Для мене ця громадська посада нова, тому хочеться одразу розібратися зі своїми повноваженнями і розпочинати роботу. На конференції підбивалися підсумки чотирьох років роботи.  А зроблено нашими жінками чимало. Це і ярмарки „Що може жінка”, і конкурс „Жінка року”, і науково-практичні конференції „Жінки Чернігівщини — історія і сучасність”, зустрічі й навчання жінок-лідерок...  Багато працювали  жінки в районах. І їм великий респект. Адже це так важливо — підтримувати багатодітні родини; жінок, котрі самі ростять дітей; сім’ї, де виховуються діти з особливими потребами... Ще скажу, що жінки Чернігівщини  мають розуміти: наша організація може забезпечити їм повну підтримку  й посприяти  розпочати бізнес, націлити на цікаву справу, допомогти в процесі роботи.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


Про добрий слід в історії – прадавній і сучасний

У центрі Вороньків мешканців та гостей села зустрічає храм УПЦ. Отець Мирослав (Партатус), настоятель Покровської церкви у Вороньках, тут із 2004 року.

2021-08-02 10:36