«ТК-МЕДЗАХИСТ»: індивідуальний захист за міжнародними стандартами

2020-08-13 09:01

Яким має бути якісний захисний одяг і як його виготовляти, знають у Чернігові. Днями в нашому місті запрацювало нове сучасне підприємство «ТК-МЕДЗАХИСТ», яке спеціалізується на виробництві засобів індивідуального захисту, в тому числі медичного призначення. Вироби шитимуть на спеціальному сучасному німецькому обладнанні, яке дає можливість зробити повну герметизацію захисного виробу.

Цьогоріч у березні група компаній «Текстиль-Контакт» переорієнтувалася на серійний випуск засобів індивідуального захисту (масок і комбінезонів), працюючи на базі трьох фабрик — «ТК-Стиль» (Чернігів), «ТК-Лубни» і «ТК-Коростень».

У зв’язку з цим компанія прийняла рішення заснувати нове підприємство «ТК-МЕДЗАХИСТ», в яке інвестувала півмільйона євро для закупівлі обладнання в Німеччині. На відкритті сучасного інноваційного виробництва були присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко та Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

У планах — понад 20 тисяч виробів на місяць

Засновник групи компаній «Текстиль-Контакт» Олександр СОКОЛОВСЬКИЙ розповів, що весь обсяг виробництва таких машин був зарезервований на ринок США. Але завдяки попередній співпраці з постачальниками цього обладнання, вдалося замовити лінію з 12 машин. Керівництво «ТК-МЕДЗАХИСТ» планує сертифікувати організацію цього виробництва та виготовляти засоби індивідуального захисту за всіма вимогами міжнародних медичних стандартів. Свою продукцію компанія пропонуватиме як вітчизняним, так і закордонним замовникам.

— Новий напрямок роботи підприємства «ТК-Медзахист» підтримає основне підприємство «ТК-стиль» і активно розвиватиметься само по собі. Ми зберегли колектив, продовжуємо його збільшувати. І оскільки нині прогнозують нові хвилі епідемії та можливі нові карантинні обмеження, вся ця продукція знадобиться. Підприємство працюватиме у дві зміни, що дасть можливість виготовляти понад 20 тисяч виробів на місяць. Халати й комбінезони для індивідуального захисту планується реалізовувати як в Україні, так і за кордоном, — розповів Олександр Соколовський. На відкритті підприємства міський голова Владислав АТРОШЕНКО зазначив, наскільки важлива наявність у Чернігові такого виробництва: «Нове підприємство «ТК-Медзахист» — це, перш за все, нові додаткові робочі місця. Я вдячний власнику за прийняте ним рішення відкрити виробництво в Чернігові й сподіваюся, що нове підприємство виконуватиме поставлені фінансові задачі.

Олександр Соколовський мав можливість розмістити виробництво не лише в Чернігові, але ним було обрано саме наше місто. І одним із чинників є те, що у нас досить розвинена легка промисловість. До того ж тут є школа з підготовки швачок. Можна лише сподіватися, що цей напрямок розвиватиметься, й після розширення ринку збуту до 30 створених робочих місць додадуться нові робочі місця», — каже Владислав Атрошенко.

Працівниці «ТК-Медзахист» пройшли спеціальне  навчання на виробництві. Президент Чернігівської регіональної ТПП Костянтин ІВАНОВ розповів, що на підприємстві працюють люди, які пройшли школу трудової майстерності. Ця школа є спільним проєктом регіональної торгово-промислової палати та підприємства «ТК-Стиль» у Чернігові, яка дає підприємству гарних фахівців.

— Наші викладачі саме в цьому приміщенні вивчили 9-ть із 12-ти чудових спеціалістів. Навчили їх працювати, бути корисними на виробництві. Люди отримали роботу, й  нині вони працюють на найсучаснішому обладнанні, яке має попит в усьому світі. Ми дуже раді, що Чернігівська регіональна торгово-промислова палата долучилася до розвитку цього підприємства, — каже Костянтин Іванов. Унікальний пошив ультразвуковим зварюванням Про унікальність нового сучасного виробництва та найсучасніші технології виготовлення санітарного, протиепідемічного одягу в Чернігові ми поспілкувалися з директоркою «ТК-Медзахист» та швейної фабрики «ТК-стиль» Світланою ТИТОВОЮ-ТОЛСТИК.

— Світлано, група компаній «Текстиль-Контакт», зокрема її швейна фабрика «ТК-стиль», зарекомендувала себе як надійна компанія, що виробляє складну та високоякісну продукцію і вважається одним із провідних підприємств легкої промисловості України. Серед ваших клієнтів країни Європи та США.  Ви відшиваєте одяг великими партіями для таких відомих брендів, як Tory Burch, Sandro, De Fursac, Claudia Strater, Sessun. У вас навіть були замовлення на військову форму для країн-членів НАТО. І щороку фабрика виготовляла понад 60 тисяч складних виробів. Що спонукало до відкриття нового підприємства «ТК-Медзахист»?

— Коли в березні почалася епідемія COVID-19, ми побачили, що Україна не захищена і потребує засобів індивідуального захисту. Ми почали шити захисний одяг із того, що було.

А через 2 тижні зрозуміли: треба буду-вати спеціалізоване виробництво. Чим воно відрізняється від звичайного? Тим, що на ньому виготовляють вироби, шви яких мають бути спаяними, звареними або проклеєними. Тому було прийнято рішення придбати спеціальне обладнання. Такі машини виготовляють Китай і Німеччина. Ми віддали перевагу німецькому обладнанню. Їхні машини тихіше й швидше працюють, не дають випарів із запахами. І в цілому німецька якість краща. Ми придбали німецьке обладнання, аналогів якого в Україні поки що нема.

— У скільки обійшлося нове підприємство? Скільки машин закуплено?

— У це підприємство ми інвестували півмільйона євро. Таке ж обладнання замовило і США.

Коли ми дали заявку на купівлю цього обладнання, нам сказали, що ми в черзі будемо другими, бо США замовило 400 машин. І доки ми приймали рішення, вони збільшили свою заявку до 4 тисяч. Лише завдяки нашим сталим багаторічним відносинам із виробником обладнання, нас пропустили поза чергою. Обладнання ми отримали за три місяці. Загалом на підприємстві 12 машин, із яких 6 — зварювальних.

— В чому унікальність такого обладнання?

— Унікальність цього сучасного німецького обладнання в тому, що шви в одязі не проклеюються, а піддаються ультразвуковому зварюванню, що дає можливість зробити повну герметизацію захисного виробу. Завдяки цьому віруси та бактерії не проникають крізь пробиті голкою отвори. Це найвищий ступінь захисту швів.

— А наскільки потужні ці машини? Який обсяг виробництва заплановано?

— Оскільки виробництво працює трохи більше тижня, ми ще не до кінця розуміємо обсяг продукції, яку можемо випускати. Нині на підприємстві працює 30 людей. П’ятнадцять із них — швачки. Решта — технологи, конструктори, майстри, бухгалтерія. Працюємо в одну зміну. Але в майбутньому плануємо запустити і другу. За місяць можемо виготовити 10 тисяч виробів, але поки що вивчаємо наші потужності. Ціна виробів залежить від рівня захисту. Собівартість халатів – від 40 гривень, комбінезонів — від 400 гривень. Загалом же рівень захисту наших костюмів до 4 рівня включно.

— Для кого шитимете захисний одяг?

— Поки що ми працюємо на внутрішній ринок. Замовників багато, і вони різні. Це —  медичні заклади, лікарні. Ведемо перемовини з офісом Президента, щоби в подальшому співпрацювати з Міністерством охорони здоров’я. Коли буде оголошено тендер, обов’язково візьмемо в ньому участь. Поки що ми постачатимемо костюми всередині країни, але нашим товаром цікавляться і в інших країнах. Сподіваюся, що ми будемо цікаві не лише на внутрішньому ринку, але й конкурентоспроможними відносно китайських і турецьких виробників, які поки що домінують на цьому ринку. Нині ведемо перемовини про співпрацю з Німеччиною, Болгарією, Францією та Північною Америкою.

— А коли закінчиться епідемія коронавірусу, що виготовлятимете на  підприємстві?

— Ми не хвилюємося з приводу того, що після епідемії нам не буде чого шити. Коли люди почали хворіти на коронавірус, ми зрозуміли, що наша медицина зовсім не захищена. У нас нема достатніх запасів індивідуального захисту. Крім того, сьогодні у нас COVID-19, а завтра може бути якийсь інший вірус. Нині весь світ зрозумів, що ми не готові приймати серйозні виклики. І багато країн усвідомило, що не можна зосереджуватися на закупівлі тих чи інших речей в одній лише країні. Тож із певних причин деякі держави планують закуповувати засоби індивідуального захисту не лише в Китаї, а й в інших країнах. Навіть за вищою ціною. Наприклад, незабаром ми маємо підписати меморандум із Америкою. І, сподіваюся, що до 1 вересня ми з ними укладемо  договір і співпрацюватимемо протягом найближчих 5 років.

Валентина НАУМЕНКО

Фото Мар’яни Харді

Інші новини:


Найдорожчий стартап України коштує $13 млрд. Як тепер оцінюються статки засновників Grammarly

Перший український єдинорог Grammarly отримав $200 млн від британських та американських інвесторів на розробку сервісу, який допомагає писати без помилок.

2021-12-02 09:03