Долаємо бар’єри в спілкуванні

2020-08-10 09:40

Перший блок занять сучасної інклюзивної креативної студії для молоді «MICS 4U», що відкрився на базі Чернігівського обласного молодіжного центру, завершено. Це — блок «живопису та арт-терапії». Учасники студії чудово впоралися з усіма запропонованими завданнями, виявляючи при цьому власну ініціативу, творчість і креативність.

А тепер у них попереду блок «фотографії», «графічний дизайн, ілюстрації» та дуже цікава робота з коуч-мотиватором. Реалізація проєкту стала можливою за підтримки Українського культурного фонду. Коуч-мотиватор студії «MICS 4U» Олег Котеленець розповів, що під час проєкту важливо не лише навчити молодих людей чомусь новому, але й сприяти взаємодії між ними.

— Ми спілкуємося з нашою молоддю і розбираємося з їхніми думками, емоціями. Цікавимося, як вони почуваються під час проєкту, серед учасників і, зокрема в суспільстві. Оскільки проєкт направлений на інклюзію, на те, щоб об’єднати між собою молодь з інвалідністю та нормотипових людей, для нас важливо допомогти всім молодим людям спілкуватися без певних перешкод, — пояснив Олег Котеленець. Треба сказати, що учасникам подобається виконувати завдання коуч-мотиватора. Одним із таких було підкласти подарунок своєму таємному другові. А потім, сидячи в колі, хлопці та дівчата обмінювалися враженнями й ділилися думками, хто у кого міг бути тим самим таємним другом.

— Під час розмови молодь передавала одне одному клубок ниток. А на завершення кожен учасник відрізав собі на згадку нитку і зав’язав на руку. Таємні друзі обиралися випадково. Їхні імена писалися на папірцях, які витягувалися із коробки. Таким чином ми хотіли порушити бар’єри спілкування і посприяти тому, щоб учасники стали ближчими. Щоб вони навчилися виявляти увагу одне до одного. Адже є учасники, які разом навчаються чи просто дружать по життю. А тут головне було зблизити їх усіх, — розповідає Олег.

Для того, щоби краще зрозуміти, хто як себе почуває під час проєкту, коуч-мотиватор підготував іще одне цікаве завдання. Треба було «знайти себе» на картинці з дітьми, які виконували в класі різні завдання: читали, мили дошку, поливали квіти, раділи, сумували тощо. Показати, яким ти був на початку проєкту і яким став зараз. І коли спочатку хлопці та дівчата соромилися ділитися враженнями, то після налаштувань коуч-мотиватора вони відкривалися.

 

— Для нас важливо, щоб усі учасники почувалися комфортно в своїй групі. Якщо цього нема, ми спочатку з’ясуємо причину дискомфорту, а потім допоможемо вирішити цю проблему. Можливо, нам варто щось змінити. Людина не завжди може розповісти про свої відчуття, але для нас достатньо, щоби вона просто показала: ким саме вона бачить себе на картинці. Іноді наші рухи, дії, міміка розповідають про нас набагато більше, ніж ми можемо самі розповісти, — каже коуч-мотиватор. Олег Котеленець розповів, що за цей місяць занять учасники встигли подружитися, але поки що стримані в спілкуванні. І сподівається, що завдяки цікавим завданням та спільному навчанню молоді люди не соромитимуться й не боятимуться одне одного. А згодом спілкуватимуться з ширшою аудиторією.

— Серед учасників є молоді хлопці та дівчата із порушенням слуху, і вони, на відміну від інших, більш сором’язливі. Бо на проєкті спілкуються лише зі своїми однокласниками. І хоча у нас тут є сурдоперекладач, або можна, наприклад, залучити інші методи спілкування: листуватися в телефоні, писати одне одному записки, між ними помітний комінікативний бар’єр. Робота коуч-мотиватора — це новий напрям роботи в цьому проєкті, який впроваджено, враховуючи минулорічний досвід. Сподіваємося цьогоріч ми не лише дамо учасникам знання, але й навчимо їх взаємодіяти між собою, заявляти про себе і не соромитися говорити так, щоб їх почули, — пояснив Олег Котеленець.

Валентина НАУМЕНКО Фото від Чернігівського обласного молодіжного центру

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13