Фіскальна сфера: виклики та перспективи

2020-08-10 07:21

Асоціація платників податків України займає чітку державницьку позицію з розбудови в Україні ефективної податкової системи та формування на її основі зваженої фіскальної політики, які в сукупності забезпечували би максимальні можливості реалізації державою своїх функцій, але на основі стимулювання розвитку вітчизняного бізнесу, покращення інвестиційного клімату, підвищення податкової культури.

Кризові явища, що мають місце в сучасному суспільстві, суттєво впливають і на розвиток суспільних відносин у фіскальній сфері та потребують упровадження відповідної Стратегії подолання загроз у зазначеній сфері, але на основі обґрунтованих та зважених пріоритетних напрямів.

Вирішення зазначених питань є проблемою стратегічного характеру та потребує відповідного комплексного аналізу. Асоціація платників податків України, на основі залучення науковців та фахівців у сфері фіскальної безпеки, ініціює проведення соціологічного опитування в межах відповідного експертного середовища з метою ідентифікації загроз у фіскальній сфері, їх ранжування, оцінювання ключових факторів розвитку фіскальної сфери на основі упровадження можливих зовнішніх факторів, а також оцінювання спроможностей суб’єктів фіскальної сфери та вразливості суспільства стосовно протидії ідентифікованим загрозам.

Зазначена аналітична робота спрямовується на оцінювання загроз та ризиків і формування обґрунтованих засад ризик-орієнтованого підходу у сфері фіскальної безпеки нашої держави. Результати аналізу сформують базові обґрунтовані засади пріоритетних напрямів стратегічного впливу та подальшого розвитку фіскальної системи України. 9 липня 2020 року відбулась онлайн-зустріч у форматі відеоконференції Голови ДПС України Олексія Любченка з членами Ради Асоціації платників податків України, наприкінці якої Президентом Асоціації платників податків України Гріголом Катамадзе та Головою ДПС України Олексієм Любченком було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» та Державною податковою службою України.

В зустрічі взяв участь Голова ради Асоціації платників податків України в Чернігівській області Роман Вереша. В межах підписаного Меморандуму про партнерство та співпрацю 23 липня цього року Голова ради Асоціації платників податків України в Чернігівській області Роман Вереша та Начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк визначили систему оцінювання, основні напрямки та перспективи проведення Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків-2019» на Чернігівщині. Вагому роль в оцінюванні будуть відігравати не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємств.

Кандидати на перемогу в Рейтингу повинні продемонструвати високі досягнення повноти та своєчасності сплати податків і зборів, дотримання податкової дисципліни, кількості офіційно працевлаштованих осіб, розміру середньомісячної заробітної плати на підприємстві; суми коштів, витрачені на соціальні програми та благодійні акції. Отримуючи звання «Сумлінного платника податків», підприємство, окрім популяризації на власному прикладі чесного і прозорого ведення бізнесу, одержує суспільне визнання, вдячність держави за належне виконання своїх податкових зобов’язань і публічно закріплює свій статус надійного бізнес-партнера.

На фото: під час робочої зустрічі начальник Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк і Голова Асоціації платників податків України в Чернігівській області та громадської організації «Чернігівщина», доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Роман Вереша.

Інші новини:


Засідання Виконкому Відділення НОК України в Чернігівській області

Під головуванням Валерія Куліча, голови Відділення, 4 червня за участі членів Виконкому відбулося засідання Виконкому Відділення Національного олімпійського комітету України в Чернігівській області.

2021-06-16 13:38