«Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?»

2019-07-18 11:52

У червні 30 добровольців-вогнеборців із п’яти громад Чернігівської області пройшли навчання в рамках проєкту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» Програми «U-LEAD з Європою». Після чотирьох тижнів теоретичної та практичної підготовки бійці складали залік і продемонстрували свої навички в роботі зі спецтехнікою. 

Заступник начальника УДСНС України в Чернігівській області Олександр Нагуло розповів: «За європейськими нормативами пожежна команда має прибувати на місце події за 20 хвилин. Це збереже життя людей та допомагає зберегти матеріальні цінності. Наші підрозділи розміщені переважно в райцентрах, і відстані між населеними пунктами сягають більше 50 кілометрів. А це ніяк не 20 хвилин». За його словами, «добровольці-вогнеборці» – пілотний проєкт в Україні. Якщо будуть гарні результати, то цей досвід відтак можна поширювати в усіх громадах країни. 

Добровольці вчилися працювати з аварійним інструментом та спецтехнікою, користуватися захисним і спецодягом. Як розповів інструктор Євген Середа, представники громад пройшли повний курс такого предмета, як пожежна тактика, що регламентує дії рятувальника під час надзвичайної ситуації. «На заняттях із пожежної техніки та обладнання добровольці вчилися користуватися всім цим, вивчали характеристики цього обладнання. Ще вони пройшли курс газодимозахисної служби і розуміють, як працювати в загазованому або задимленому середовищі», – сказав він.

Добровільні пожежні команди створюються у громадах для того, щоби підсилювати місцеві загони рятувальників та державної служби МНС. Як сказав в. о. старости Василь Дяченко з Волинки Сосницької громади, «Якщо самі не підемо в добровольці, то хто нас рятуватиме?». Він розповів, що в їхньому селі залишилася від колгоспу пожежна машина і її вдалося зберегти. Тепер головне – навчитися самим та навчити односельців, пояснити їм принципи роботи добровільних пожежних команд і знайти правильну мотивацію.

«Головне, що нам куплять форму. Бо наразі немає нічого. Місяць навчалися. Отримали достатні знання. Нам показали й техніку, і як з нею поводитися», – сказав Василь Дяченко.

Заступник Плисківського сільського голови Сергій Кравченко розповів, що в його громаді вже сформували команду добровольців-вогнеборців із 12 бійців. Разом із ними він пройшов навчання та склав іспит. Усі вони тепер допомагатимуть гасити пожежі місцевій пожежній команді, яка є у Плисківській ОТГ. На думку пана Сергія, така практика досить ефективна, тим більше – вона довела свою результативність в інших країнах.

«Як показує досвід європейських країн, найраціональніший протипожежний засіб – об’єднання добровільних пожежних команд з державними командами рятувальників. Цей процес створення добровільних команд у наших громадах тільки розпочинається. І проєкт Програми «U-LEAD з Європою» – якраз найкращий інструмент для того, щоби розпочати цю роботу в Україні. У рамках проєкту наші представники побували в Польщі, де ознайомилися з кращими практиками, європейські тренери проводили для нас лекції та тренінги разом із викладачами ДСНС в Чернігівській області», – розповів Сергій Кравченко.

Зазначимо, що 1 липня розпочалася друга черга навчань для ще 30 добровольців-вогнеборців із громад-учасниць проєкту.

Оксана СТЕЛЬМАХ

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13