Респект – Турбо-батлам!

2020-07-30 13:08

Турбо-батли завершуються… За ці місяці ми пережили з ними багато чого. Цікаві й драйвові завдання додавали енергії, і вони обов’язково з’являлися на сторінках «Деснянської правди». Часом ми начебто не встигали з батлами, але хто ж буде здаватися? Тому включали турборежим та ловили удачу. І практично завжди влучали в яблучко. Свідчення тому – попередня турнірна таблиця, в який чотири команди серед перших, і одна з них – наша! Тому сподіваємося на перемогу!

Загалом, батли – це не просто герць для того, аби помірятися силами в журналістській майстерності. Можемо повторитися – Турбо-батли – це геніально-нестандартний винахід Агенції розвитку локальних медіа „АБО” й Тернопільського прес-клубу. Суспільні теми, які вони пропонують, насправді прокачують не тільки громаду, а й себе самих, осучаснюють підходи до тем і дають розуміння журналістських трендів. 

Отож ми розповідали про плюси й мінуси свого міста, його життя-буття, „білі плями” й тренди, проблеми й досягнення, туристичні принади й багато чого іншого. Але — в сучасному форматі. Й, порушуючи потрібні громадам теми, робили це так, що нікому не було нудно – ні журналістам, ні читачам-містянам. Ми навчилися яскраво привертати  увагу людей до проблем та успіхів глобальних на рівні регіону. А також „дрібниць життя”, котрі часто ой як заважають... 

Працюючи в турборежимі, ми стали постійно присутніми „в темі” Чернігова і його мешканців! І самі не встигли отямитися, як нас захопив цей вир! Адже отримали заряд натхнення й бажання змінювати світ. І — зворотній потік енергії.

Ми розповідали про те, як жити в коронавірусному режимі, даючи поради психолога і попереджаючи про фейки в цій темі. А також пропонували користуватися онлайн-сервісами для зручності. 

Для тих, хто досі „не дружить” із ProZorro, показали, який це простий інструмент, котрий дозволяє бачити, куди прямує кожна гривня наших податків.

Тепер ми знаємо про суспільно-політичні й просто життєві настрої чернігівців, і це, до всього, завдяки опитуванням у соцмережах та збалансовуванню відповідей. 

Завдяки Турбо-батлам мешканці Чернігова змогли усвідомити, що наше місто не просто старовинне, красиве й привітне, а ще й унікальне, загадкове, творче. До того ж кожен, хто має ідею й нестримне бажання щось зробити на суспільних теренах, може втілити ту ідею в життя завдяки громадським ініціативам. Так народився проєкт „Зелена сцена” та інші. 

А наскільки цікавою виявилася Чернігівська абетка, котру ми створили для містян і гостей. За нею навіть дошкільнятам ненудно буде вивчати літери, бо кожна означатиме щось цікаве, котре існує ну просто поруч! Читачі навіть просили видати її окремим буклетом чи книжкою. 

Ми спрацювали з бізнесом, котрий спочатку переживав застій під час коронавірусу, а потім відродження. То ж з’явилися цікаві матеріали, як вижити й не закрити свій ресторанчик чи салон, коли навколо карантин. Так само долали разом із підприємцями перші кроки виходу з КОВІДу… І чимало лайків та коментарів додавали впевненості людям бізнесу, що повернення їх на ринок послуг чекають із нетерпінням. До речі, популяризація виробників, що перекваліфікувалися на напівфабрикати, дала свої результати. У них з’явилися постійні клієнти. І після карантину підприємці продовжують розвивати цей напрямок. А кава на винос із імбірем та інші «родзинки», котрі стали новинками, тепер переможці меню, наприклад, у ресторанчику «Бон Амі».

Не обійшли й медичних тем, зокрема, скорочення працівників та переформатування такої важливої лікувальної установи, як протитуберкульозний диспансер. Хвиля «протестів» дещо спинила процес, до нас приєдналися інші видання. Наразі питання «під питанням». Мабуть, ще й тому, що медреформа трохи пробуксовує…

Тема доріг – найболючіше питання України. Чернігів у цьому плані виграє. Тому гладенькі «магістралі», про які ми розказували, викликали позитив у коментарях. А от дворові території нині ще не всі доведені «до кондиції». Описані ситуації у районі вулиці Рокоссовського та прилеглих до неї дали свої плоди. Як розповідали відповідальні в ЖЕКах – найпроблемніші дві ділянки потрапили в план з облагородження території та придбання додаткових контейнерів для сміття.

Оскільки газета давно вже розпочала спільний проєкт «Допоможемо разом!» із ветеринарно-стерилізаційним центром «Крок до тварин», то ми тільки поглибили ставлення містян до цієї теми. Результатом став круглий стіл у нашому пресцентрі DP.NЕWS.COM.UA. Тепер там побільшало екскурсій, куди люди приходять не з порожніми руками, а з кормом для тварин. І рекламують тварин, аби вони знайшли собі гарних господарів. 

Але найтоншою і найделікатнішою була інклюзивна тема та тема важкохворих людей і багатодітних родин. Вона знайшла відгук у серцях чернігівців. І наштовхнула нашу газету на свій доброчинний проєкт. Тепер у нашому пресцентрі DP.NЕWS.COM.UA щоп’ятниці збираються інклюзивні діти. А підприємці, у котрих є цікаві мистецькі проєкти, проводять з ними майстер-класи та спілкуються. Про це ми не пишемо ні на сторінках ДП, ні в соцмережах. Це тиха доброчинність, котра приносить радість і діткам, і їхнім батькам, і їхнім менторам, а особливо – нам самим. Спілкування зі щасливою сонячною дітворою – це не тільки добра справа, а й обопільні радість, позитив і релакс.

І це далеко не все, що ми зробили разом із Турбо-батлами. Які допомогають ставати все більш сучасним медіа. І — ще раз повторюся – показувати, що столиця й регіони — це просто території. А все інше, незалежно від них, може доростати до міжнародних зразків.

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13