Відкрився інклюзивний хаб

2020-07-28 07:31

На базі громадської організації «Голос батьків» за фінансової підтримки Українського культурного фонду запрацював проєкт «Креативний хаб «Зачарована Десна». Мета проєкту – допомога в реалізації культурних потреб молоді та людей з інвалідністю старшого віку.

16 липня журналісти познайомилися з організаторами проєкту в офісі «Голосу батьків».  ГО була заснована  2011 року, а послугу денного догляду для дітей та молоді віком від 6 до 35 років надають у центрі з 2016 року.

– Мета цього проєкту – створити культурний продукт, який об’єднає митців з інвалідністю і звичайних митців із різних секторів культури, а також надасть нового поштовху для діяльності, – розповіла голова правління ГО «Голос батьків» Ольга Дей. – Творчі заняття не лише позитивно впливають на душевний стан людей з інвалідністю, а й розкривають нові грані особистості та підвищують самооцінку. У рамках проєкту відбудеться серія майстер-класів із вокалу, музичного мистецтва, живопису, ліплення з глини, театрального мистецтва та підводної хореографії.

– Наш проєкт спирається на творчість Олександра Довженка. Саме тому ми заснували фестиваль біля річки Снов, форматом якого буде наметове містечко різних резиденцій, таких, як, наприклад, живопису, акторського, художнього мистецтва тощо, – каже виконавча директорка ГО «Голос батьків» Любов Карасьова. – В цьому проєкті митці можуть обмінюватися ідеями та генерувати щось нове та креативне для Чернігівщини. Тож запрошуємо творчих людей з інвалідністю до участі в нашому фестивалі, що триватиме з 3 до 12 серпня 2020 року у Снов’янці. Тут відбудуться концерти за участю музикантів та артистів з інвалідністю, а також виставки-ярмарки декоративних виробів і картин митців.

Координатор та ідейний натхненник проєкту Сергій Усович розповів, що ідея фестивалю народилася в нього після знайомства з концепцією фестивалю Burning Man, який щорічно проходить в США.

– Ми намагаємося відродити старі слов’янські мистецтва й тому цього року запросили майстра старовинних хороводів та пісень із Києва, який також проведе цікаві майстер-класи, – каже Сергій Усович і додає, – місією нашого проєкту є підвищення креативного потенціалу творчої молоді, формування в суспільстві толерантного ставлення до митців з інвалідністю та залучення до проєкту найкращих педагогів Чернігівщини. Ми виховуємо творчу культурну й політичну еліту, яка розуміє провідну роль культури у формуванні національної самосвідомості, – наголошує пан Сергій.

Організатори запрошують всіх бажаючих долучитися до фестивалю і також брати участь у майстер-класах. То ж готуйте намети, бо на вас чекає цікавий відпочинок на серпневому фестивалі у Снов’янці.

Поліна МОГІНСЬКА
Фото Мар’яни ХАРДІ

Інші новини:


Щаслива старість…

Погодьтеся зі мною, що підтримання чистоти є важливою частиною життя. Звісно, потреби тварин в гігієні відрізняються від потреб людини. Це, насамперед, підтримання чистоти вольєрів, мисок та усього житлового середовища.

2021-06-09 12:00