«MICS 4U» 2.0»: позитив від мистецтва

2020-07-21 08:12

Сучасна інклюзивна креативна студія для молоді «MICS 4U» 2.0», що діє на базі Чернігівського обласного молодіжного центру, нині працює в одному з чотирьох запланованих напрямків. А саме — живопис та арт-терапія. Фахівці з живопису проводять для молоді цікаві заняття з різних технік малювання.

При цьому допомагають хлопцям та дівчатам не лише вчитися малювати, а й не соромитися викладати на папір свої сміливі ідеї, мрії та розвивати творчий потенціал. А найголовніше, що учасники проєкту (молодь з інвалідністю та нормотипові молоді люди) мають можливість поспілкуватися одне з одним. Нагадаємо, що реалізація самого проєкту стала можливою за підтримки Українського культурного фонду. Тьютор блоку живопису та арт-терапії — керівниця арт-студії «Колібрі» Лілія Ібрагімова. За її словами, проєкт «MICS 4U» діє другий рік поспіль. І вдруге в ньому є напрямок живопису та арт-терапії. Користь від цього напрямку дуже велика. Він має позитивний вплив на всіх учасників.

— Як показує наш досвід, напрямок арт-терапії дуже подобається учасникам проєкту. Бо атр-терапія як термін — це і є позитив від мистецтва. Ми побачили, що саме завдяки арт-терапії учасники проєкту стали сміливішими, рішучішими. У них з’явилися самоповага, відчуття перемоги. Минулого року ми зробили виставку робіт усіх учасників. Експозиція додала молодим людям ще більше впевненості в собі. Цьогоріч ми теж плануємо представити їхні творчі роботи і попросимо поділитися своїми враженнями. Крім того, що будемо знайомитися з різними техніками, ми додали ще більше мрії на позитив. Щоб молоді люди мріяли, ким вони хочуть бути, якими вони хочуть стати, що їх робить щасливими, — розповіла Лілія Ібрагімова.

Цінним на цих заняттях, безперечно, є й саме спілкування учасників одне з одним. І що цікаво, майже всі люди, однаково впевнені в тому, що вони не вміють малювати, що у них нічого не вийде. Але для того й надається образотворча освіта, щоби показати: є дуже прості правила, завдяки яким можна створити красу власними руками. І треба сказати, що у всіх учасників чудово виходило малювати як власний портрет, мрії, так і себе ідеального. І не мало значення, малюють вони фарбами чи простим олівцем. Завдяки сурдоперекладачу мені вдалося поспілкуватися з ученицею Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №1 16-річною Мариною. Дівчина розповіла, що арт-терапія — це її улюблений напрямок проєкту. Їй подобається малювати і розвивати в собі творчі здібності. Дівчина потім своїми роботами прикрашає кімнату. Каже, що малювання заспокоює і додає в її життя позитиву. Але переважну більшість часу Марина приділяє шахам і вже має звання майстра спорту.

Своїми враженням від занять поділився Євгеній. Попри те, що у нього уражений опорно-руховий апарат, хлопець намагається вести активний спосіб життя та займатися спортом. Малювання, каже юнак, додає йому натхнення та впевненості у своїх мріях:

— Мені подобається малювати архітектуру. Але на заняттях я залюбки малював себе і свою мрію: як займаюся на турніку. Я намагаюся вести активний спосіб життя і щоразу пізнавати щось нове. Мені дуже подобається цей проєкт. Тут можна не лише розкривати свій творчий потенціал, але й спілкуватися з різними цікавими людьми.

Чудово, що на базі нашого молодіжного центру відкрився окремий і доступний простір для молоді, де вона може безпечно і з користю для себе провести свій час.

Валентина НАУМЕНКО
Фото Чернігівського обласного молодіжного центру

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13