Знаємо дату виборів?

2020-07-16 10:33

І сміх і гріх! Парламентарі врешті-решт проголосували про проведення місцевих виборів 25 жовтня. Що їм заважало зробити це раніше? Хочете знати? Дуже цікава історія! 

Згідно з чинним законодавством, дата і так була відомою, але Парламент повинен був обов’язково за це проголосувати. При цьому в проєкті потрібно було чітко прописати назви всіх областей, районів, міст, ОТГ тощо. Певно, через те, що в Офісі Президента зі знаннями географії проблемно — в першому поданому проєкті, який терміново відізвали, були відсутні 90 об’єктів місцевого самоврядування. Про їх наявність просто забули!

Складається враження, що майже всі проєкти рішень, які подаються до ВР, пишуться в останній момент у якомусь блокноті, що лежить на колінах у чиновника! Який їде у справах у вагоні метро чи трамваю! Щось на кшталт радянського пропагандистського кінофільму про дідуся Леніна та Жовтневий переворот 1917 року.

Нагадаємо, там Володимир Ілліч їде з охоронцем до Смольного на трамваї, йому нудно, він бере папір і щось там пише! А потім виявляється, що це були основні тези, які він уголос промовив перед учасниками перевороту: «Вся влада Радам! Земля — селянам! А заводи — робітникам!» Хто вчив історію, точно знає, що ніхто з обіцяного й проголошеного вождем так і не отримав!

Врешті-решт, сучасні чиновники, мабуть, не спавши цілу ніч, змогли вказати всі об’єкти, де відбудуться місцеві вибори, й назвати дату. Депутати дружньо за це проголосували — і що це нам дало? Адже ми з вами не маємо й досі остаточного Закону про місцеві вибори! Тобто за якими правилами вони будуть відбуватися і в які ради ми будемо обирати своїх кандидатів. 
Доречно сказати, що виборчий процес починається за 90 днів до дати голосування — фактично, наприкінці цього місяця. При цьому, вчора з порядку денного зняли питання про новий адміністративно-територіальний устрій країни. Як виявляється — й досі немає згоди із запропонованим варіантом. Не узгоджені не тільки кількість районів, а й нові ОТГ. 

Поправок до законів про новий адміністративно-територіальний устрій та зміни до Виборчого кодексу — більш ніж три тисячі. І коли за ці закони тепер будуть голосувати — нікому ще невідомо! 

І наостанок. Слава Богу, що це місцеві вибори, де ми все одно голосуватимемо не за партії, а за тих людей, яких ми доволі добре знаємо. Незалежно, від яких політичних сил вони будуть балотуватися.

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21