Цитадель Батуринської фортеці очима туристів

2020-07-15 10:31

Минулого номера ми друкували статтю київської журналістки Наталії Толуб про внутрішній туризм. Сьогодні — продовження теми на теренах Чернігівщини.

Поступове послаблення карантинних заходів позитивно відбилося на роботі Національного заповідника «Гетьманська столиця», в тому числі й на роботі Цитаделі Батуринської фортеці. З 15 травня  2020 року було дозволено самостійне відвідування відкритих територій закладу, а з 01 червня 2020 року екскурсійне обслуговування на цих територіях. Безперечним лідером відвідуваності та кількості проведених екскурсій заповідника залишається Цитадель Батуринської фортеці. Причини очевидні:

  •  видовищність  об’єкта,
  •  чарівні краєвиди заплави річки Сейм,
  •  на цьому місці творилася українська державність, формувалася політична думка, прагнення українців до незалежності.

Турботливість працівників відділу і професійність екскурсоводів знаходить свою винагороду через позитивні враження, якими діляться візитери у Книзі відгуків закладу:

«Дуже вдячні за відпочинок. Були вражені побаченим. У колекцію веземо чудові фото. Відвідувачі з Вертіївки». 

«Теплі вітання з Чернігова. Дякуємо за все:). Молюся за благополуччя всіх працівників заповідника й містян. о.Роман Халук, (УГКЦ) 27.06.20”. 

«Дуже цікаво. Відчувається, що працівники вкладають душу в свою справу. 28.06.20. Оля і Сергій, м. Київ.» 

«Ваш патріотизм та любов до Бога, України і нас надихнули й торкнули наші серця. Ми відчули дух нашого народу, нашої Держави. Дякуємо за зв’язок, який ви творите між поколіннями. 28.06.20 р.Колектив підприємства ДЛЦ «Медгарант».

За період з 15 травня по 30 липня Цитадель відвідало 7202 особи, проведено 240 екскурсій, які прослухало 1550 осіб, з них 148 — учнівської молоді! Одним із чинників привабливості закладу стали вже традиційні Дні відкритих дверей, присвячені державним святам та святам, дотичним до основної теми зповідника — історії Гетьманщини. Впродовж цього періоду  в закладі було проведено три дні Відкритих дверей: 18 травня — до Міжнародного дня музеїв, 1 червня — до Міжнародного Дня захисту дітей, та  28 червня — до Дня Конституції України. Загалом, за зазначений період безоплатним правом відвідування об’єкта «Цитадель Батуринської фортеці» скористалися 1323 відвідувачі.

Останнім часом досить популярним стало  проводити корпоративні, державні свята та дні народження у Батурині. Також у серці Гетьманщині можна не лише відпочити, а й дізнатись про історію Батьківщини — детальні біографії гетьманів та їхні смаки, історію розбудови фортеці Батурина й української держави, знищення міста над Сеймом та геополітичні наслідки цього знищення.

Приємно, що нині особливо багато людей відсвяткувало День Конституції України в Батурині. Цього дня Цитадель Батуринської фортеці відвідало 570 осіб! Українці, незважаючи на навколишні реалії, були у святковому настрої та вбранні, з українською символікою. Сподіваємося, що своєю роботою колективи відділів історії Гетьманства, археології та паркового відділу заповідника утвердили патріотичні почуття українців та їх прагнення приїздити до славетного Батурина знову і знову!  

Наталія СЕРДЮК, організатор екскурсій I категорії НІКЗ “Гетьманська столиця”
Фото з Інтернету

Інші новини:


У Чернігові три школи можуть працювати навіть при введенні червоної зони

Сьогодні під час наради в міській раді начальник Чернігівського управління освіти Василь Білогура повідомив, що в трьох чернігівських школах вакцинацією охоплено практично 100% колективу. А це означає, що ці заклади можуть працювати навіть при введенні в місті червоної зони.

2021-10-19 13:58