«Золото» чернігівців на «Золотому березі»

2020-07-10 11:16

Минулих вихідних на пляжі «Золотий берег» у Чернігові відбувся 1* тур чемпіонату України з пляжного волейболу серед чоловіків. У турнірі взяли участь 24 команди, з яких 16 представляло Чернігів, одна (Роман Рєзніков та Владислав Лошаков) – Прилуки й Луганськ, та ще один колектив (Дмитро Кухтик – Іван Варга) – Чернігів і Київ. Решта ж  учасників приїхали з Євпаторії та Києва. 

Треба пояснити, що тур був не першим, а саме «один із зірочкою». Як пояснили спортсмени, зірочка та одиничка говорять про рівень турніру (в розкладі є тури «вартістю» у 1, 2 та 3 зірки). 

Взагалі ж поточний чемпіонат України стане одним із найдовших в історії, адже проводиться він не тільки в літній період – стартували змагання ще в лютому у Сумах. Там же на початку карантину, 12-15 березня, відбувся 2* тур, у якому п’яте місце зайняла чернігівська пара – брати Річард та Іван Ліхацькі, яка була єдиним представником нашого регіону на цьому турнірі. 
Загалом ми граємо чотири роки, але разом – лише рік: цьогоріч не було партнерів, тому спробували грати один із одним та вирішили цей сезон виступати однією командою, - розповів про те, як почав грати з бра-том Річард Ліхацький. – У Сумах побудували критий корт – два майданчики з піском для пляжного волейболу, але стіни там надто близько до майданчиків – немає місця для розбігу. Вважається, що простіше грати в пляжний волейбол у залі, адже там немає вітру, погодні умови ні на що не впливають, проте… там може м’яч відлетіти або в стіну, або в стелю, на відкритому повітрі ж за ним можна бігти, намагатися дістати, тому мені більше до вподоби гра на відкритому майданчику…

Зокрема через високе розташування в таблиці туру в Сумах брати Ліхацькі отримали високий четвертий номер посіву на змаганнях у Чернігові, а тому пропускали стартовий раунд турніру. Першими ж суперни-ками чернігівців стали кияни – 13-ті сіяні Станіслав Степаненко та Віталій Саввін, які до того встигли переграти дебютантів змагань 15-річного Нікіту Семенька та 16-річного Михайла Долголиченка з Чернігова: 2-0 (21-9, 21-10). 

Сила братів

Незважаючи на те, що карантин іще триває й на той же футбол пускають лише журналістів, й лише у захисник масках, на пляжі людей у масках помічено не було. Активніше гру почали гості: 1-3 на користь Сав-віна та Степаненка, а ось чернігівці, схоже, грали занадто розслаблено… 

Суперники – наші друзі з ДЮСШ, з якими ми постійно тренуємося в Києві, тому проти них ми грали дуже розслаблено й вони виходили на матч, розуміючи, що в них немає жодних шансів, - пояснить незібраність на початку зустрічі вже після закінчення матчу Річард Ліхацький.

Проте поки що, хоча брати Ліхацькі й виглядали міцнішими (що обумовлено віком, адже Степаненку виповнилось 17, Саввіну – лише 16 років, у той час як Річарду – 24, а Івану – 21 рік), на майданчику продов-жували лідирувати кияни: 5-2 до першої зміни сторін. 

Лише серія подач Річарда та потужний блок Івана повернули лідерство господарям: 12-9 на користь Ліхацьких до технічної перерви. 

Впадало в очі, що, хоча в пляжному волейболі всі гравці мають бути універсалами,  в чернігівських братів існує чіткий розподіл обов’язків – Іван працював на блоці, Річард же грав другим номером. Вочевидь, це пов’язано з позицією Ліхацьких у класичному волейболі – там Річард грає зв’язуючого, а Іван – блокуючого. 

Доволі впевнено брати  довели справу до сетболів, проте тут дещо розслабилися та дозволили суперникам відчути впевненість і завоювати кілька очок. Й все ж, у підсумку, 21-14 у сеті та 1-0 у матчі на користь господарів. 

На початку другої партії вперед знову вийшли кияни: 3-0 (здалося, що далася взнаки розслабленість чернігівців наприкінці першого сету, яка дозволила повернути гостям віру у власні сили). Ліхацькі зрівняли, од-нак Степаненко спіймав кураж та потягнув за собою партнера: 6-4 на користь волейболістів зі столиці. 

Та тут іще третя партія буде, - підбадьорюючи Степаненка та Саввіна, казали глядачі. 

Проте Річард накатом зрівнює рахунок: 6-6. Однак і це не допомагає: 8-9 на користь киян. Здається, що волейболістам дещо важкувато фізично (тим більше, гості до цього вже провели одну зустріч), проте до кінця поєдинку жодна з команд так і не візьме тайм-аут… 

Ми багато тренуємося: на тренуваннях у нас дещо більші навантаження, тому під час гри було навіть легше, - заперечив те, що в кінцівці матчу в гостей були проблеми з «фізикою» Віталій Саввін. 
І все ж у середині партії Саввін та Степаненко не витримали на прийомі, припустившись кількох помилок: 12-9 на користь господарів. Після цього гра киян зовсім розклеїлася: на рахунку 16-9: спочатку Саввін не дограв, а потім Степаненко запустив високу «свічку» над майданчиком, яка впала… на половину поля столичної команди.

У Чернігові ми вже не вперше. Хочемо виграти медалі, але тут дуже сильні пари, тож будемо старатися, - розповів про плани на цей турнір Віталій Саввін. – Сьогодні було багато недоліків – треба працювати. Так, можливо, у кінцівці не вірили у власну перемогу – це психологія. Будемо працювати й над цим. 

У підсумку ж гра закінчилася потраплянням Степаненка в сітку з подачі: 21-11 у сеті та 2-0 у матчі – перемога чернігівської команди! 

Ми розраховуємо на перше місце – хочемо у фіналі зустрітися з нашими друзями Святославом Карвацьким та Іваном Кривобоком (київська пара, другі сіяні в цьому турі, - прим.). Хоча зараз я живу в Києві,  часто грав на чернігівських кортах – вони дуже зручні, поруч річка – це дуже добре, адже можна скупатися відразу після гри. У Києві є багато майданчиків – я тренуюся у XPark’у – там легший пісок, у Чернігові він іншої структури… - роз-повість Річард Ліхацький. – Тим, хто зараз бореться з коронавірусом, бажаю здоров’я та успіхів. 

Не всі бажання спортсменів здійснилися: кияни Саввін та Степаненко закінчили турнір далеко від призової трійці – на 13-й сходинці. Не потрапила у фінал і пара Карвацький – Кривобок: у півфіналі кияни по-ступилися чернігівській парі Копич-Леоненко – 0-2 (17-21, 21-13). Проте представники столиці зуміли завоювати «бронзу», перегравши в матчі за 3 місце ще одну чернігівську команду – Богдана Татаренка та Ки-рила Клочка: 2-1 (21-17, 20-22, 15-13). 

Фінал же цього разу являв собою чернігівське дербі – братам Ліхацьким протистояли Денис Копич та Володимир Леоненко. Й цього разу перемога дісталася братам: 2-0 (21-18, 21-17). Вони хоч і представляють Чернігів, мешкають наразі в Києві, отож повертаються у столицю з «золотом»!

Уже цього тижня на Чернігів чекає продовження пляжно-волейбольного літа: з 10 по 12 липня також на «Золотому березі» відбудеться першість України серед юнаків та дівчат у категорії до 14 років. 

Сєргєй КАРАСЬ
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21