Медиків застрахували, довгобуди відновили, ягідництво запланували

2020-07-10 07:36

Після тривалого посиленого карантину Чернігівська область поступово повертається до тями. І вже має певний ряд виконаних робіт. Проведено роботу зі страхування медиків, які працюють із хворими на коронавірус, ПЛР-тестування призовників, скасовано 18-відсоткове спецмито на ввезення полівінілхлориду, реалізовується програма «Велике будівництво».

Про ці та інші досягнення області та нові проєкти розповів журналістам голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко разом із заступниками Віталієм Загайним, Олександром Савченком, Андрієм Подорваном та начальником управління охорони здоров’я ОДА Петром Гармашем під час зустрічі зі ЗМІ в облдержадміністрації 3 червня.

На початку Андрій Прокопенко нагадав, що Чернігівщина одна з перших областей, яка вийшла з режиму посиленого карантину. Завдяки чому нині відновлюється економічна діяльність. Він також розповів, що в області застраховано всіх медпрацівників, які надають допомогу хворим на Covid-19. А це — 285 медпрацівників інфекційних відділень лікарень першої хвилі та 343 медичні працівники бригад екстреної медичної допомоги. На це витратили 130 тисяч гривень.

В області також провели ПЛР-тестування всіх призовників. Під час обстежень виявили двох інфікованих на коронавірус. Таким чином, вдалося уникнути зараження великої кількості призовників. Загалом, вірусологічна лабораторія обласного лабораторного центру за весь час провела 12 тисяч обстежень, щодня по 200-300 ПЛР-тестів. А ще ми виходимо на старт ІФА-тестування, яке проводитиметься на базі лікувальних закладів. Нині завершується процес верифікації відповідного обладнання в лабораторному центрі, тож незабаром ІФА-тестування буде запущено в лікувальних закладах Чернігівщини.

— Роботу нашого лабораторного центру декілька разів перевіряли різні комісії центрального і київського рівнів. Суттєвих порушень не виявлено, всі рекомендації з покращення роботи відпрацьовано, — пояснив Андрій Подорван.

В області відновлюється також економічна активність. Андрій Прокопенко розповів про підтримку бізнесу державою. Так, уже 10 тисяч 300 працівників ФОП, які в період карантину змушені були призупинити роботу, отримали компенсацію від держави. Наразі на це  перераховано 32 мільйони гривень. Важливою подією червня став візит Президента України Володимира Зеленського на Чернігівщину. Він проінспектував хід «Великого будівництва», зустрічався з підприємцями і вже є певні позитивні результати. За сприяння Президента України  скасовано 18-відсоткове спецмито на ввезення полівінілхлориду, що важливо для таких підприємств, як Корюківська фабрика «Слов’янські шпалери». І як стало відомо під час зустрічі, вже розмитнили  першу машину без сплати мита.

— Ця проблема стосувалася багатьох підприємств. Таким чином спільними зусиллями влади й бізнесу ми уникнули проблемних моментів і дозволили вітчизняному товаровиробникові нормально розвиватися, — пояснив Андрій Прокопенко.
Ритмічно відбувається реалізація Національної програми «Велике будівництво».

— У нас в цього року реалізовано 5 шкіл, 5 садочків і 5 стадіонів. Загальна сума – 106 мільйонів гривень. Значна частина буде профінансована з державного фонду регіонального розвитку. На сьогоднішній день тривають роботи на 11 об’єктах. Зокрема, введеться в експлуатацію такий довгобуд, як  Носівська школа. 1 вересня в ній пролунає перший дзвоник, і заклад прийме дітей. Те ж саме стосується й корпусу Прилуцької гімназії, — розповів голова облдержадміністрації.  

Оновлюватимуться також місцеві та державні автошляхи. 

— Якщо говорити про місцеві дороги, то буде відремонтовано і побудовано 125 км доріг. Нині завершено проведення ремонтних робіт на 6 об’єктах. За їх збереженням та  експлуатацією вестиметься габаритно-ваговий контроль. Щоби кошти, які вкладаються в дороги, були збережені й дороги нормально експлуатувалися. В нашому пріоритеті також екологія та розвиток туризму. Ми можемо пишатися тим, що в області найбільше природозаповітних об’єктів серед усіх областей України, — каже Андрій Прокопенко.

Під час зустрічі голова ОДА разом із заступниками відповів на запитання журналістів.

—  Якими проєктами облдержадміністрація підтримуватиме аграріїв?

— Один із пріоритетних проєктів, над яким ми зараз працюємо, — це підтримка ягідництва і його розвиток в області. Наші ґрунти підходять для цього. Ягоди і гриби в Чернігівській області користуються неабияким попитом. І було б нерозумно не розвивати цей напрямок. Ми зібрали представників фермерських господарств, котрі займаються ягідництвом (більше 35 людей), і надали їм пакети документів, які треба заповнити для того, щоб отримати держану підтримку. А зарплати, які пропонують ніжинські підприємства зі збирання врожаю, вищі, ніж у Польщі, де платять 800 гривень за зміну, але норма — 100 кілограмів ягід. У нас при нормі 100 кілограмів люди отримують 1200 гривень. Крім цього плануємо розвивати в області тваринництво. Чернігівщина – третя область (після Полтавської та Черкаської) за виробництвом молока в сільгосппідприємствах, тому маємо підтримувати й розвивати галузь, — говорить Андрій Прокопенко.

—  Розкажіть про будівництво та введення в експлуатацію сільських амбулаторій.

— На території нашої області 22 такі об’єкти. Вони фактично в стадії завершення. Ми регулярно відстежуємо реалізацію цього проєкту. Він має чіткий початок і чітке завершення. Нині все йде за планом. І, в принципі, ми маємо перспективу, щоби цього року всі об’єкти були завершені в повному обсязі, — відповів голова облдержадміністрації. 

— Яка нині ситуація із санаторієм «Пролісок»?  

— З 1 квітня відбулася зміна фінансування галузі охорони здоров’я. Перейшли з субвенційного принципу на оплату послуг. І в  Національній службі здоров’я України нема послуги, яка би включала оздоровлення. Отже, ми це питання порушуємо перед Міністерством охорони здоров’я, Урядом. Нині триває ще й карантин. Тому працівники санаторію 2 місяці отримували заробітну плату розміром дві треті. А зараз стоїть питання про те, що частина колективу піде на біржу й отримуватиме там кошти. Але юридична особа не припиняє свою дію. Ми залишаємо в закладі керівний склад, охорону. І нині стоїть питання або сезонної праці, або, при наявності повного фінансування, відновлення цілорічної, — пояснив Петро Гармаш.

Наприкінці заходу було також зазначено, що подібні підсумкові зустрічі планується проводитися регулярно.

Валентина НАУМЕНКО 
Фото з сайту Чернігівської облдержадміністрації 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21