Збережемо життя тисячам чернігівців!

2019-07-11 12:35

Найсучасніший кабінет МРТ — результат роботи команди Валерія Куліча.

– Радий вітати на території Чернігівської обласної лікарні! Сьогодні збувається мрія як співробітників, так і жителів області, – так 5 липня вітав почесних гостей головний лікар Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко. – Досі ми були єдиною обласною лікарнею в Україні, що не мала магнітно-резонансного томографа. Сьогодні ми відкриваємо кабінет, оснащений одним із найкращих апаратів, які є в країні. 

За словами головного лікаря, це обладнання дає можливість діагностувати патологію будь-якого органа й системи організму людини, тобто виявити захворювання на ранній стадії. Вартість апарата – понад 40 млн грн. Кошти були виділені з обласного бюджету. Це непересічна подія для медичної галузі Чернігівщини. Поздоровити колектив та урочисто перерізати стрічку на вході до нового кабінету МРТ прийшли в. о. голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, Владислав Атрошенко, начальник управління охорони здоров’я Петро Гармаш, а також ексголова ОДА і депутат обласної ради Валерій Куліч та представники компанії-виробника. 

– Це дуже приємний момент, адже медицина – та галузь, яка охоплює всіх, – зазначила під час виступу Наталія Романова. – І коли стається біда, кожен із нас сподівається, що знайдуться те чуйне серце, ті дбайливі руки, той професіонал, який урятує. Ми щасливі, що можемо виділяти кошти з обласного бюджету, аби покращувати обладнання обласної лікарні. Ця послуга буде доступною для кожної людини, яка звертається по допомогу. 

Наталія Романова відзначила внесок Валерія Куліча в досягнення цього результату. Адже саме з ним колись обговорювали це питання, розмірковували, як правильно закласти кошти до бюджету. «Це технологічний ланцюжок: спочатку звертається головний лікар, аргументовано доводить, що таке обладнання потрібне, – пояснила виконувачка обов’язків голови ОДА. – Потім ми думаємо, як знайти кошти, тому що бюджет області не такий великий, а відтак буває результат. Цей результат сьогодні ми бачимо». Роль Валерія Куліча для досягнення результату відзначив і Андрій Жиденко. Головний лікар назвав ексголову ОДА «одним із творців цього дива», адже гроші на закупівлю апарата й ремонт приміщення були виділені ще торік. 

Не з порожніми руками завітав на свято Владислав Атрошенко. Він подарував колективові комп’ютер і принтер – це обладнання, за його словами, завжди потрібне в будь-якій установі.

Ще один подарунок привіз комерційний директор офіційного дистриб’ютора «Philips Medical Systems» Андрес Еске – сертифікат на стажування двох лікарів обласної лікарні за кордоном. «Будь-яка медична установа не зможе працювати без персоналу, – зазначив пан Еске. – А будь-яка техніка самотужки не зробить діагностику. Для цього потрібні досвідчені фахівці». 

Після виступів почесні гості урочисто перерізали стрічку й зайшли подивитися, що являє собою кабінет і як працює новий апарат. Як розповів журналістам Валерій Куліч, обладнання було придбане ще восени минулого року. До цього часу тривав ремонт приміщення, де воно працюватиме. «Торік ми відкривали лінійний прискорювач в обласному онкодиспансері, ангіограф – в обласній лікарні, а сьогодні відкриваємо поруч кабінет МРТ, – підсумовує ексголова ОДА. – Це нібито медичне містечко, яке ми створюємо спільними зусиллями. Безумовно, посилюємо матеріально-технічну базу. Зазначу, що окрім нашого сучасного МРТ в Чернігівській області інші – приватні. Обладнання такого рівня в Україні, наскільки я знаю, поки що немає. Тому вітаю колектив лікарні та всіх жителів Чернігівщини! Вважаю, що обласна лікарня має бути найкращим медичним закладом у регіоні». 

У найближчі місяці апарат працюватиме в тестовому режимі. Цього року обстеження на новому МРТ для пільгових категорій (воїни-ветерани АТО, чорнобильці, інваліди, діти) будуть безкоштовними, уточнює Андрій Жиденко. Для інших категорій діагностика залишатиметься платною. Вартість обстеження поки що уточнюється. А от з 1 січня 2020 року ця діагностика повинна стати доступною (але тільки за направленням лікаря) та безкоштовною для всіх громадян, тобто вартість відповідно до нашого законодавства має компенсувати Національна служба здоров’я України.

Вікторія СИДОРОВА

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13