Владислав Кухар: «Піднімати імунітет дитини потрібно відпочинком на природі»

2020-07-09 10:26

Карантинні обмеження змінили спосіб життя не тільки дорослих, але й дітей. Закриті школи, літні табори, розважальні центри та бази відпочинку. Не за горами осінь, і батьки наразі ламають голову питанням оздоровлення дітей. Також суперечки стосовно маскового режиму, побоювання у разі ненадання необхідної медичної допомоги – ці питання найчастіше турбують жителів області. І про них ми говорили із Владиславом Кухарем, начальником управління охорони здоров`я Чернігівської міської ради.

— Владиславе Вікторовичу, чи співпрацюють системно медичні заклади міста між собою?

— По-перше, повинна бути максимальна система взаємодії, тобто так званий маршрут пацієнта, за яким він може отримати медичну допомогу або її продовження в медичному закладі. На сьогоднішній день ця система вже працює, тому що медична реформа  запущена, у нас підписаний пакет медичних гарантій для пацієнта. Тобто лікар знає, яким чином і що саме йому робити задля того, щоби пацієнт отримав всебічну якісну медичну допомогу. Звичайно, до уваги також береться і бажання пацієнта, де саме він бажає отримати її. Це та ситуація, коли лікар та пацієнт працюють разом на результат, і щоб медична допомога була якісною.

— Лікарям легше працювати після запуску реформи?

— Нині є певні додаткові навантаження. Наприклад, лікар повинен заповнювати все в електронному вигляді, й це відбирає час, а також іноді зависає система. Ми сподіваємося, що лікарі швидко звикнуть до цієї роботи, а в той же час система буде краще працювати.   Потрібен певний термін, щоби всі процеси тривали саме таким чином, як було заплановано.

— Чи довго нам іще дотримуватись маскового режиму? Чи потрібно носити маски взагалі?

— Коронавірус із нами тепер назавжди, тобто, як будь-яка вірусна хвороба. Коли Covid-19 уже прийшов до нас, то з популяції він нікуди не подінеться. Доки не буде розроблено вакцину, не буде знайдено 100% успішного лікування, або не буде сформованим певний імунний прошарок. Тоді ситуація стане дещо іншою. Звичайно, треба носити маски, частіше мити руки, обробляти їх дезінфікуючими засобами, по можливості використовувати латексні рукавички, щоб убезпечити себе. Особливо це стосується населення віком 65+, яке має супутні захворювання.

— Чому осередок коронавірусу був саме в Італії, а в Україні менше хворих, як ви вважаєте?

— Загалом, населення Італії, у більшості,  — старшого віку, там великий відсоток дуже літніх людей, у яких є супутні захворювання А ще треба враховувати високий ступінь комунікабельності італійців. Мабуть, ці фактори вплинули на ситуацію, коли виник спалах коронавірусної інфекції.

— Зараз навчальні заклади закриті, дитячі табори не працюють. Як батькам оздоровити дитину та зміцнити її імунітет?

— На мою думку, зважаючи на соціальну дистанцію, батькам треба по можливості брати відпустку й відпочивати в нашому регіоні: можливо, за містом, у наметі біля озера, в родичів у селі, або на дачі. Повірте, кращого відпочинку, ніж у тому регіоні, де ти живеш, годі й шукати.

— Чи забезпечене необхідним обладнанням дитяче інфекційне відділення?

— Це відділення дитячої обласної лікарні, й, наскільки я знаю, воно забезпечене всім необхідним для надання якісної медичної допомоги.

— Перші літаки вже полетіли до Туреччини, але ви не радите поки що гарячкувати і купувати квитки за кордон?

— Це, звісно, додатковий ризик. На мою власну думку, в різних країнах курсують різні штами вірусу Covid-19 і, можливо, є ризик наразитися на додаткову небезпеку. Тиждень або 10 днів в іншій країні на даний момент – це сумнівний відпочинок.

Бесідувала Поліна МОГІНСЬКА
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13