Назад до часів НКВС?

2020-07-09 07:53

Вибори ще не почалися, а нардепи від „Слуги народу” вже займаються політичним тиском та залякуваннням опонентів

«Усі тварини рівні, але деякі рівніші за інших». Ця цитата з «Колгоспу тварин» знаного на весь світ письменника та публіциста Джорджа Орвелла стала справжнім символом «справедливої» тоталітарної системи, побудованої в СРСР. На превеликий жаль — складається враження, що нині часи «беріївщини» та «єжовщини» повертаються. Нагадаю, тоді, за письмовим доносом „кого-непопадя”, до будь-якого мешканця країни зранку приїздив «чорний воронок» із чекістами — і все! Цієї людини вже ніхто й ніколи більше не бачив! Її або розстрілювали зразу рішенням так званої «трійки» або відправляли працювати на уранові рудники. А вся його родина ставала «ворогами народу» — і котила тюремними вагонами «освоювати» «сонячний» Магадан років на 15. А після відбування цього терміну — ще, як мінімум, п’ять років заслання в місцях не таких віддалених. 

Судячи з депутатських звернень нардепів Сергія Гривка та Олега Семінського міністрам молоді і спорту та юстиції  — саме такої долі або чогось подібного вони бажають заступниці міністра молоді та спорту Ніні Лемеш і ректору Державної Академії пенітенціарної служби Олексію Тогочинському.

Якщо ви, шановні читачі, не зовсім у курсі — нещодавно в Чернігові трапилася «надзвичайна» подія! «Здатна підірвати конституційний лад, територіальну цілісність і національну безпеку! А ще нанести шкоду здоров’ю, правам і свободі усьому народу України!» — це майже пряма цитата з їх, практично, списаних із однієї шпаргалки звернень. 

Виявляється, вищеназвані державні службовці у свій законний вихідний день відвідали зібрання нібито опозиційної до влади політичної сили. Щоправда, звідки нашим нардепам відомо, що ця нова партія є опозиційною — достеменно знають лише вони. Судячи з усього, народні обранці переконані, що єдиною правильною партією є тільки та політична сила, до якої вони мають відношення. Ну точнісінько, як у часи СРСР такою була комуністична партія Радянського Союзу!

В депутатському зверненні міститься вимога «вжити всіх необхідних заходів щодо недопущення порушення моральних та етичних норм службової діяльності заступницею міністра Ніною Лемеш, поведінка якої як державного службовця може підірвати авторитет Міністерства молоді та спорту і правлячого уряду». При цьому, ці двоє громадян посилаються на окремі статті Законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції».

Знаєте, що мене найбільше здивувало? Що ці пани не знають нашого Основного закону — Конституції України! Яка гарантує кожному громадянинові право на відпочинок! Згідно з яким усі ми можемо відпочивати — як самі цього бажаємо! Хоч у позиції — хоч в опозиції! 

І наостанок. За звичкою звернувся до кількох відомих юристів — проаналізувати ці звернення та зробити відповідні висновки. Відповіді від правознавців уже отримав (найбільший — цілих вісім сторінок тексту).

Отже, «з контексту наведених вище правових норм не вбачається будь-яка протиправність дій Лемеш Н. П. в ході презентації програми політичної партії та висловлення підтримки, оскільки вимоги ст.ст. 1, 4, 10 Закону України «Про державну службу», ст. 40 Закону України «Про запобігання корупції» обмежують можливість таких проявів виключно під час виконання службових обов’язків.

Таким чином, депутатське звернення є прямим закликом до примушення певної особи змінити політичні уподобання під загрозою застосування до неї негативних наслідків юридичного характеру та громадського осуду. За таких умов депутатські звернення можна розцінити, як дискримінацію у формі підбурювання до дискримінації». 

Те ж саме стосується і ректора Олексія Тогочинського.

Тобто юристи чітко й зрозуміло вказують, що живемо ми у вільній та незалежній державі, а не деінде...

Слава Україні! Героям слава! 

Олександр ШИЛО
Фото з Інтернету

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42