Чернігову – кращі умови для мам та дітей

2019-07-11 12:31

Суботній день у Молодіжному центрі розпочався напрочуд цікаво. Його простір заповнився дитячими голосами – сюди прийшли молоді мами, дехто з них – зі своїми малюками, аби поговорити про проблеми, котрі турбують наших чернігівських матусь: від виплат на дітей, медичних послуг – до того, як матусі з дитинкою, наприклад, піти в кіно…

Зібрала їх для цікавої та конструктивної розмови дуже активна чернігівська мама Вікторія Козлова. І не просто поговорити. А щоби всі свої зауваження й побажання небайдужі матусі висловили Валерієві Кулічу. Його вони вважають найбільш достойним серед претендентів, які хочуть представляти Чернігів у Верховній Раді.

Молодий тато Валерій – батько чотирьох доньок, і найменшій – лише шість місяців. Тому він також зараз перебуває у схожому просторі.
– Діти – особливі громадяни. І про них ми маємо дбати понад усе, – розпочав розмову Валерій Куліч. – Світові тенденції нині такі, що люди пізніше одружуються й відповідно народжують дітей пізніше. Тому багатодітна родина (а нині – це вже коли троє дітей!) – тепер ніби надзвичайна ситуація. Тож із демографією у нас проблеми. У Чернігові наразі 292 тисячі жителів. А значить, ми повинні ще серйозніше дбати про мам і дітей. 
Матусі принагідно не могли не висловити вдячність Владиславу Атрошенку та Валерієві Кулічу за те, що місто стає все гарнішим і в ньому багато зон, де матусям із дітьми комфортно.

Виплати на дітей

Вікторія Козлова, модератор цього заходу, повідомила тим¸ хто не знає, що місячна виплата матусям у декреті становить 860 гривень, на які можна купити хіба що дві упаковки підгузків. Якщо ж у вас двійня – сума на подвоюється (!)…

Валерій Куліч підкреслив, що питання має вирішуватися на державному рівні і про це обов’язково треба говорити. Адже сума не змінювалася вже довгі роки. Тому буде над чим працювати новому парламенту. А стосовно окремого питання про те, що мама не може оформити виплату на дитину з обмеженими можливостями, сказав: готовий індивідуально розібратися. Адже є центр адміністративних послуг, і там надають послугу за викликом. «Якщо десь не спрацьовує людський фактор, то вирішимо обов’язково», – підкреслив Валерій Петрович. 

При цьому Куліч зазначив, що Чернігів не залишається осторонь проблем матусь та дітей і в тому плані, що на першу народжену дитину родина отримує 5 тисяч гривень, на другу – 10, а на всіх наступних – по 20 тисяч гривень. Це рішення міської ради і Чернігів – єдиний обласний центр, який здійснює подібні виплати.

Кімнати матері й дитини

Молоді жінки, захоплено говорячи про те, як щодня гарнішає Чернігів, поскаржилися на невирішену і на перший погляд непомітну проблему. В місті практично немає кімнат матері й дитини, де матусі було би зручно переповити дитинку, погодувати її грудьми. Усі разом вирішили, що такі кімнати повинні бути в районі Мегацентру, торгівельно-розважального центру «Hollywood», у міському парку культури і відпочинку, в районі вулиці Рокоссовського.

А Ірина Симонова, директорка молодіжного центру (колишній кінотеатр імені Щорса), принагідно зазначила, що вже сьогодні з такою потребою можна заходити до них. Матусь прийматимуть гостинно. Валерій Куліч додав, що місто розвивається інтенсивно і про такі кімнати обов’язково подбає місцева влада. А, наприклад, у плані реконструкції міського парку їх уже передбачено.

Пандуси – як Еверест…

Часто те, що для звичайних людей – не проблема, для матусь – гора Еверест. Як, наприклад, без пандусів заїхати з дитячим візочком до магазину, аптеки, кафе? Як, даруйте, сходити у громадський туалет? До речі, таких у місті не вистачає. А в кафе й ресторани дітей за такою потребою не пускають, на відміну від тієї ж Європи. Та й біотуалети в центрі не завадили би. 
Все це, сказав Валерій Петрович, обов’язково не обминатиметься увагою. До того ж наступного року на Золотому пляжі буде облаштовано пандусну доріжку до самої води.

Задля «конструктиву» з братами нашими меншими

Скаржилися матусі й на безпритульних собак. На господарів, які вигулюють своїх улюбленців без намордників, а також не прибирають за тваринами фекалії (таких у Чернігові 80%)…
На зустріч прийшла Вікторія Калмикова, бізнесвумен і зооволонтерка, котра пояснила, що доки в місті не буде притулку для тварин, а господарів не зобов’яжуть реєструвати домашніх улюбленців, справа з місця рухатиметься туго. Відкритий ветеринарно-стерилізаційний пункт лише лікує, стерилізує собак і кішок та тримає їх у себе три тижні. Але все ж безпритульних собак стає менше.

Валерій Куліч зазначив, що наступного року в місті заплановано побудову та встановлення майданчиків для вигулу собак. І частину проблеми буде вирішено. 

Але питання реєстрації тварин має регулюватися на рівні держави.

Кіносеанси для мам та малюків

І хоч у матусь чимало проблем, вони все ж таки мріють про і культурний відпочинок. Наприклад, непогано би було мати можливість ходити в кіно зі своїм малюком. Такі кінозали є в Києві. І це для мам зручно – в одній залі діти граються в анімаційній зоні, а матусі поруч дивляться фільм. Валерій Петрович зміркував, що це варто запропонувати підприємцям як ідею. Думку підхопила Ірина Симонова й попрохала матусь об’єднатися у групу. Тоді вони в Молодіжному центрі зможуть організовувати такі сеанси. Всі дружно зааплодували! 

На завершення зустрічі всі були натхненними, очікуючи бажаних змін. А Валерій Куліч сказав: «Наше місто розвивається в потрібному та правильному напрямку. Вам велике спасибі за небайдужість. І традиційно хочу всім побажати, щоби наші діти були кращими за нас. Хай досягнуть більшого!» 

Журналістам же Валерій Куліч підкреслив: «Спілкування було дуже корисним. Адже не так часто є нагода поговорити з організованими матусями. Безумовно, треба враховувати потреби такої категорії, як мами з дітками. Знаю зі свого досвіду, які комунікації потрібні їм для зручності. Тому ми обов’язково врахуємо всі ці речі. Молоді мами – це відвідувачки Молодіжного центру. А його реконструкція не за горами. Вже затверджено програму, розраховану на кілька років. Цьогоріч ремонтуємо фасад і дах. А далі – внутрішнє облаштування. Наше місто – найкраще в Україні. І добре, якщо воно стане наймолодшим за віком його жителів».

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42