Чим складна робота в окрузі? Розмова з нардепом Поляковим

2020-07-03 08:27

В Україні триває послаблення карантину. Після пленарного тижня  у Верховній Раді України було вирішено провести тиждень роботи з виборцями.

Народний депутат Антон Поляков свій перший день роботи в окрузі розпочав із поїздки до Гончарівської об’єднаної територіальної громади.  ОТГ тут досить потужна, але ж і проблем вистачає. Найсерйозніше питання, котре одразу озвучили народному депутатові — транспортне сполучення. Звісно, наші дороги — то традиційний камінь спотикання на шляху до стабільного розвитку громад. Так і в Гончарівському. Дорога до селища давно не ремонтувалась, через це страждають пасажирські перевезення. Громада неодноразово писала звернення  голові ОДА з проханням передати частину дороги Козероги-Жеведь, на під’їзді до села, на баланс громади. Але, на жаль, це питання, за словами мешканців та керівників ОТГ, напевно, не цікавить представників місцевої влади. Тому люди разом із народним депутатом Антоном Поляковим домовилися відправити повторне звернення із проханням таки звернути увагу на цю проблему й найближчим часом її вирішити. 

Ще одне проблемне питання – інфраструктурна субвенція, яку забрали в ОТГ для того, щоби направити ці кошти на боротьбу з коронавірусною інфекцією COVID-19. Громадам же необхідно отримати на-зад хоча би частину цих коштів, аби завершити будівництво тих проєктів, які вже було розпочато. Народному депутатові це питання знайоме. Тому він пообіцяв також  написати відповідне звернення до належ-них структур і тримати ситуацію на контролі.

Наступне місце, яке відвідав народний депутат, — Смолинський торфобрикетний завод. На жаль, за словами Антона Полякова, проблеми цього підприємства він неодноразово озвучував у залі Верховної Ради України. Але вони чомусь і досі не вирішуються. Дирекція заводу також зверталася до всіх владних структур в Україні, але отримує у відповідь самі відписки.
Чого ж саме вимагають працівники заводу та директор? Перш за все, припинити призначати керівництво з інших міст України, натомість —  призначити місцевого керівника, який буде в курсі проблем регіону та зможе на місці вирішувати питання. Також — звільнити незаконно призначеного директора «Чернігівторфу», який намагається заблокувати роботу підприємства «Смолинський торфобрикетний завод», не підписуючи накладні, блокуючи відвантаження підприємствам, які працюють із ПДВ, та самовільно збільшує собі заробітну плату вдівічі! 

«Найголовніше ж сьогодні —  передати завод у комунальну власність, адже нині керівництво не розуміє, на якому балансі підприємство перебуває, адже Міністерство енергетики та вугільної промисловості ствер-джує, що передало завод до Фонду держмайна, але юридичного підтвердження факту передачі немає. Також давно пора припинити судову тяганину, яка триває вже не один рік через те, що на завод подають до суду, нібито вони незаконно розробляють державні землі. Але виникає логічне запитання: як може державне підприємство незаконно розробляти державні землі?!

На Чернігівщині залишилося лише два торфобрикетні заводи, які мають одні з найкращих торф’яних покладів в Україні, тому ми повинні знайти можливість їх захистити, це наш громадянський обов’язок!» — підсумував Антон Поляков.

Другий день роботи розпочався з відвідин мальовничого містечка Седнева. Громада подякувала народному депутатові за розробку вкрай необхідного проекту Закону про статус малонаселених територій. Зауважимо, метою розробки зазначеного законопроекту є збереження шкіл та ФАПів у маленьких селах, забезпечення їх утримання й підвезення школярів за кошти з державного бюджету. 

Турбувало жителів питання другого етапу медичної реформи, а саме: її несвоєчасне впровадження. «Це питання я неодноразово порушував у стінах Верховної Ради, мною було надіслане звернення до Кабінету Міністрів України. Також я подав законопроєкт щодо відтермінування введення в дію другого етапу медичної реформи», — повідомив виборцям народний депутат. 

Він також відвідав садибу родини Лизогубів і подякував за цікаву й пізнавальну екскурсію. «На жаль, пам’ятка перебуває  не в найкращому стані й потребує значних коштів для реставрації. Сподіваюся, що Чернігівська ОДА зверне увагу на цю проблему та виділить кошти для збереження такої цікавої, гарної, історично цінної пам’ятки історії та культури», — підкреслив Антон Поляков.

Останній день роботи видався дуже насиченим: зранку в народного депутата планувалася зустріч із представниками Вознесенської, Озерянської, Розльотської і Вихвостівської громад та інших населених пунктів. Метою було обговорення проєкту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області, в якому порушують право волевиявлення населення на добровільне об’єднання. 

Розмовляючи з представниками громад, Антон Поляков наголосив: «Неодноразово з цього приводу люди зверталися до департаменту ОДА, але, на жаль, питання не розглядалося. Жителі цих та інших населених пунктів із мирним протестом приходили до стін Чернігівської ОДА, щоби поспілкуватися з головою — паном Прокопенком. Він обіцяв розглянути й вирішити це питання, але досі нічого не було зроблено. Зі свого боку готовий надати всю від мене залежну допомогу для врегулювання питання». 

Народний депутат провів цілий день, спілкуючись із виборцями в своїй приймальні. Порушувався ряд важливих питань, із якими стикаються мешканці Чернігова та району. Народний обранець більш детально дізнався про проблеми з комунікаціями у віддалених районах міста, а саме: в Зарічному, яке є найбільш віддаленим від центру мікрорайоном Чернігова. «До нас звернулись його мешканці з тим, що в них постійно відсутні електроенергія та водопостачання. Люди неодноразово писали звернення з цього приводу до міської влади, але їх не чують, тому будемо допомагати вирішити цю проблему», — пообіцяв народний депутат. 

Обговорили на зустрічі питання про доступні ліки, а також про Комплексну програму надання медичної допомоги мешканцям Чернігівської області, до якої люди попросили включити у списки препарати для лікування рідкісних хвороб. 

Також відбулася розмова про соціальні пільги та гарантії для дітей війни, адже це ті люди, які пережили найстрашніший час, тому держава має підтримувати їх та створювати програми допомоги й надавати пільги.

«Тиждень роботи в окрузі видався дуже насиченим новинами та подіями. З наступного тижня починаємо працювати в режимі пленарних засідань, де й шукатиму шляхи вирішення всіх питань, які були почуті при спілкуванні з жителями мого округу», — підкреслив народний депутат України Антон ПОЛЯКОВ

Підготувала Людмила АНТОНОВА
 

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42